« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geçen dönem annemi tehdit ettiler

Beşiktaş Kulübü Başkan adayı Serdal Adalı, 14 ay önce yapılan olağanüstü kongrede başkanlık yarışından kaçmadığını söyledi. Adalı, seçime girmemesi için annesinin aranıp “Oğlun başkan olursa yine cezaevine girer” denilerek tehdit edildiğini söyledi.

Fatih Saboviç
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü yarın seçime gidiyor. Geçen seçimde yarıştan kaçmadığını söyleyen başkan adayı Serdal Adalı, yarışa girmemesi için annesinin aranıp tehdit edildiğini söyledi.

Seçime bir gün kala çarpıcı açıklamalarda bulunan Adalı, “Geçen dönemde Hüsnü Güreli ile günlerce hesapların üzerinde inceleme yaptık. Hüsnü Bey de son dakika ‘Ben de olmayacağım’ deyince yanımda hiç kimse kalmadı. Sayın Başkan Fikret Orman arkamdan çevirilen bizans oyununu bir anlatsın. Annem bile tehdit edildi. Anneme kadar arattılar ve ‘Oğlun başkan olursa tekrar cezaevine girer’ dendi” dedi.

‘METRİS’TEN EGEMEN’İN ALACAĞINI ÖDEDİM’

ORMAN yönetiminin muhasebedeki kalem değişiklikleriyle borcu 580 milyon gibi gösterdiğini savunan Adalı, “Bunların ‘180 milyon TL kaynak yarattık’ dedikleri rakam da bankalardan alınan krediler ve sermaye artırımından gelmiştir. Egemen Korkmaz’ın ve bazı oyuncuların alacağını Metris’te yatarken ödettirdim. Başkan da bunları biliyor.  Metris’ten transfer yapmadım ama senet ödedim. Özel uçakla Metris’e gelen ilk adam olarak tarihe geçtim” diye konuştu.

 ‘HERKES BİLSİN UEFA’DAN CEZA ALMAM’

UEFA Disiplin Komitesi’ne şike iddiasıyla sevk edilmesine dair de konuşan Adalı, “UEFA müfettişleri İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ninn verdiği kararı aynen kopyalayarak dosyaya koymuş. Şimdi bu raporla korku yaratmaya çalışıyorlar. Yargıtay, kararı bozarsa, ki zerre kadar bundan kuşkum yok, ne olacak? Ben de hukuk ekibiyle bir toplantı yaptım, UEFA’da bizi savunacak ekiple toplantı yaptım. Herkes bilsin UEFA’dan ceza almam” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz