Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gece yarısı operasyonu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Altay yenilgisinden sonra Başkan Türkmen'in evinde toplanan yönetim, teknik kadroda kan değişikliği yaptı. 10 yıl sonra Göztepe'ye dönen Kayıhan, yarınki Isparta maçında sahaya çıkacak.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Göztepe A.Ş yönetimi, Altay yenilgisinden sonra Başkan Hamdi Türkmen'in evinde olağanüstü toplanıp, Ali Çağlar'ın yerine teknik patronluğa Ümit Kayıhan'ı getirdi. Altay'ın tarihi farkı kaçırdığı maçta Göztepe'nin sergilediği futbol için, ‘‘Rezillik bu’’ diyerek küplere binen Türkmen, durum değerlendirmesi yapmak için yöneticileri toplantıya davet etti.

KAYIHAN DA ÇAĞRILDI

Yönetim, saat 02.00'ye kadar süren toplantıda teknik kadroda kan değişikliği yapmanın yararlı olacağı görüşünde birleşti. Kemal Kılıç, Oktay Çevik, Rıza Çalımbay'ın da ismi gündeme geldi, ama Ümit Kayıhan tercih edildi. Operasyonu geciktirmemek için Ümit Kayıhan da Türkmen'in evine çağrıldı. Yöneticiler, tecrübeli teknik patronla prensipte el sıkıştı.

İDMANA ÇIKACAK

Geçen sezon Altay ve Ankaragücü'nde görev alan, Göztepe'nin 10 yıl önce 2.Lig'de Altay'la şampiyonluk yarışına girdiği sezon Nevzat Güzelırmak'ın yardımcılığını üstlenen Kayıhan dün Türkmen'le bir kez daha buluştu. İlk antrenmanını bugün yaptıracak Kayıhan, yarınki Isparta maçında takımın başında sahaya çıkacak. Antrenörlüğe ise Şakir Özkayımoğlu getirildi.

İKİŞER MİLYAR CEZA

Eski öğrencisi olan Mustafa Fedai'nin göreve devam etmesini isteyen Kayıhan, Kaleci Antrenörü Hüseyin Yenikaya hakkındaki kararını daha sonra verecek. Yönetim, Altay maçındaki kötü futbol için futbolculara 2'şer milyar ceza keserken, Türkmen, ‘‘Çağlar istifasını sundu, biz de kabul ettik. Futbolcular onursuzca oynadı. Göztepe forması hiçbirine yakışmadı’’ dedi.

Takviyeye hayır

GÖZTEPE'nin çiçeği burnunda teknik patronu Ümit Kayıhan, sarı-kırmızılı yönetimden iki takviye talep etti. Yönetim, defanstaki sorunları çözebilmek için bir stoper-libero, bir de ön libero isteyen Kayıhan'a, ‘‘Oldukça geniş bir kadromuz var. Her futbolcunun da alternatifi mevcut. Şu aşamada yeni futbolcular almak gereksiz’’ diyerek olumsuz cevap verdi.

Hayat boyu Göztepeliyim

İNANDIM, AMA

Altay yenilgisinden sonra ağzını bıçak açmayan Göztepe Teknik Direktörü Ali Çağlar, Başkan Hamdi Türkmen'le dün görüşerek görevi bıraktı. ‘‘Benim Göztepeliliğim hayat boyu devam edecek’’ diyen Çağlar, ‘‘İstediğim futbol bir türlü oynanmadı. Öğrencilerime inandım, karşılığını alamadım. Göztepe'yi çok iyi bir yere taşımak istiyordum, olmadı’’ dedi.

DİNLENECEĞİM

Göztepe'ye zarar vermemek için ayrıldığını belirten Çağlar şöyle konuştu: ‘‘Görevime bugün noktayı koydum. Elimden gelen her şeyi yaptım, ancak kimseyi memnun edemedim. Taşlar bir türlü yerine oturmadı. Tek sevincim takımı puan açısından kötü bir yerde teslim etmiyorum. Teknik adamların zaten her zaman kaderi bu. Dinlenmeye ihtiyacım var.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz