Dünya Haberleri

DÜNYA

  Gece kulübünde yangın faciası: 27 ölü

  Hürriyet Haber
  31.10.2015 - 20:39 | Son Güncelleme: 31.10.2015 - 20:41

  Romanya'nın başkenti Bükreş’teki bir gece kulübünde önceki gece yangın çıktı. Yetkililer, bir binanın zemin katındaki Colectiv isimli kulüpte metal müzik grubu ‘Goodbye to Gravity’nin konseri esnasında henüz bilinmeyen bir sebepten çıkan yangında çoğu genç 27 kişinin yaşamını yitirdiğini, 155 kişinin de yaralandığını açıkladı.

  Yaralananlardan 24’ünün durumunun ağır olduğu belirtildi. Şovun parçası sandılarGörgü tanıkları, konser sırasında yangın çıktığını, alevlerin strafordan yapılmış dekor nedeniyle hızla yayıldığını söyledi. Konser sırasında kulüpte yaklaşık 400 kişi bulunduğu sanılıyor. Alevleri şovun bir parçası sananların önce tepki vermediğini belirten görgü tanıkları, daha sonra izleyiciler arasında panik yaşandığını ve salonda tek bir çıkış bulunması nedeniyle izdiham çıktığını kaydetti.

  Rumen hükümeti acil toplanma kararı aldı. Resmi ziyaret için Meksika’da bulunan Başbakan Victor Ponta, seyahatini yarıda keserek ülkesine döneceğini açıkladı.

  Gece kulübünde yangın faciası: 27 ölü

  İKİ TÜRK YARALI

  Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, Erasmus Programı çerçevesinde Romanya’da eğitim gören Ayberk Mancı ve Deniz Bilgili’nin yangında yaralananlar arasında bulunduğunu söyledi. Bilgili’nin yangından hafif yaralı olarak kurtulduğunu belirten Ertaş, “Mancı’nın durumu maalesef ağır. Hastanede yanlarındayım” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı