Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gece korkusu tedavi edilir mi

  Hürriyet Haber
  29 Aralık 2009 - 16:05Son Güncelleme : 29 Aralık 2009 - 16:28

  Küçüklük dönemlerinde başlayan ama yetişkinlik döneminde de süren korkulardan biri de 'Gece Korkuları. Yetişkin insanların gece neden korktukları, kabuslar ve karabasanların neden kişinin psikolojisini olumsuz etkiledikleri, korkulu rüyaların insanı hangi mekanizma ile etki altına aldığı ve tedavi yöntemlerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

  Programın ilgiyle izlenen PSİKOGÜNDEM bölümünde Prof. Nevzat Tarhan İngiliz bilim adamlarının yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını değerlendirecek. Bu çalışmaya göre "acı hissediyorum" diyen bir çok kişinini fiziksel olarak gerçekten de acıyı hissettikleri ortaya çıktı. Prof. Tarhan "yaralı atletler ve iğne yapılan hastalar gibi acı veren hastaların görüntülerine maruz bırakılan öğrencilerin duygusal tepki göstermekle kalmayıp acıyı hissetmelerini, beyinlerindeki duygu merkezinde meydana gelen hareketliliği, beynin acıyla bağlantılı bölgelerinde meydana gelen değişikliğin anlamını yorumlayacak.

  Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV  TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı