« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geç kaldın Başkan

Eski başkanlardan Alp Yalman, “Polat haksız değil. Ama G.Saray kötü neticeleri sadece hakemlere bağlayacak kadar sıradan bir takım değil” derken Faruk Süren, “Aynı fikirdeyim. Ancak bu işin icaplarından biri hakemleri yenmekse, yeneceksiniz” diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.SARAY Kulübü Başkanı Adnan Polat, önciki gün Hürriyet’e yaptığı özel açıklamada, “G.Saray’ı katlediyorlar. Birinci ve ikinciyi hakemler tayin ediyor. Sanki talimat almışlar gibi. G.Saray’ın lehine penaltı vermiyorlar. Artık yeter, savaş çıkaracağım...”  derken, bu sözler futbol kamuoyunda bomba etkisi yaptı.
Özellikle sarı kırmızılı camia Polat’ın hakemler konusunda yaptığı açıklamalar sonrası ikiye bölündü. Başkan’ın sözleri sonrası görüşler şöyle:

Alp YALMAN: Haksız değil

Adnan Polat haksız değil. Bunu zaten hakemlerin çaldıkları düdükler gösteriyor. Ancak, G.Saray aldığı kötü neticeleri sadece hakemlere bağlayacak kadar sıradan bir takım değil.

Faruk SÜREN: Aynı fikirdeyim

Adnan Polat’ın bu gözlemlerine katılmamak mümkün değil. Aynı fikirdeyim. Ancak bu işin icaplarından biri hakemleri yenmekse, hakemleri de yeneceksiniz.

Ergun GÜRSOY: Yalnızca çırpınış

Hoş karşılamıyorum. Bu, düşülen durumun çırpınışından başka bir şey değil. İyi futbolcun varsa iyi oynar kazanırsın, icabında hakemi de yenersin. Bu kadar basit.

Semih HAZNEDAROĞLU: Kızgın ve üzgün

Adnan Polat’ın sözlerini maksadını aşmış olarak yorumluyorum. Böylesine büyük bir kulüp 10’uncu iken kalkıp demecinde birincilikten, ikincilikten bahsediyor.

Bülent TULUN: Yanlışlar herkese

Yani, Adnan Polat’ın Bursaspor maçından sonra söyledikleri bunlar. Hakem hatası G.Saray aleyhine, aleni yapıldığını sanmıyorum. Bütün kulüplere yanlışlar var. Asıl konu takım.

Fatih GÖKŞEN: İyi yönetilmiyor

Başkan, savaş çıkaracaksa da geç kaldı. Futbol şubesine bakanlar görevini iyi yapmıyor. Bunların hepsi Florya’nın iyi yönetilememesinden kaynaklanıyor.

Hakan ÜNSAL: Günü kurtarıyor

Sayın Adnan Polat bu işten kendisini sıyırmaya çalışıyor. Günü kurtarıyor. Bence bir numaralı suçlu kendisi. G.Saray’ı düşürdüğü içler acısı durumu bu şekilde kapatmaya çalışıyor.

Sinan ENGİN: Takımına baksın

Adnan Polat’a katılmıyorum. Trabzonspor’a ve Bursaspor’a büyük bir saygısızlıktır. Oynadıkları futbol ortada. Kendi takımının durumunu
gözden geçirmesi gerek.

İlker YASİN: Başvurulmamalı

Başarısızlığın faturasını bir yerlere kesmek ve de hakemlik müessesine kesmek olgun ve dirayetli yöneticilerin başvuracağı yol değildir.

Altan TANRIKULU: Daha önce de oldu

Hakemlerin birinciyi ve ikinciyi tayin etme çabasında olduğunu düşünmüyorum. Yalnız bir konuda Polat’a katılıyorum. G.Saray hakem hatalarıyla en fazla puan kaybeden takım.

Ercan SAATÇİ: Hatalılar ama...

F.Bahçe’nin galip geldiği G.Saray’ın yenildiği bir haftada böyle bir açıklama yapmanın anlamını kamuoyuna bırakıyorum. Açıklama
yapanlar önce kendilerini gözden geçirmelidirler.

Sadri ŞENER: Öyle bir durum yok

Öyle bir durum yok. Zannetmiyorum. Bu sadece o haftaki hakemlerin formda veya formsuz oluşuyla ilgili durum. Hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz