Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geç gelen yıldız Krasic!

Zamanda biraz yolculuk yapalım isterseniz, çok değil iki yıl önceye gitsek yeter. CSKA Moskova’da sergilediği etkili futbolla Avrupa’nın devleri Milos Krasic adını sık sık duymaya başlamıştı. Juventus, Manchester City, Liverpool gibi kulüplerin yanında bir de sarı-lacivert vardı.

Çağrı Develioğlu
SON GÜNCELLEME

Basında Fenerbahçe’nin Krasic’le ilgilendiğine dair haberler artmaya başlamıştı ve doğru-yanlış binlerce bilgi her gün kulaklara çalınıyordu. Krasic iddialara göre Mayıs ayında, “Kararımı Dünya Kupası’ndan sonra açıklayacağım. Fenerbahçe beni gerçekten istiyorsa alır” diyordu. Fakat aynı Krasic’in Temmuz’da, “Fenerbahçe'ye saygım var, ancak Fenerbahçe'ye gitmek için CSKA Moskova'dan ayrılmaya değmez” tarzında bir demeç verdiği basın tarafından dile getiriliyordu.

 

Malûm yazın en çok istenen futbolcusu CSKA Moskova’dan 15 milyon Euro bedelle Juventus’a transfer oldu. Sarı-lacivertliler tüm çabalarına karşın istediğini elde edememişti. Ancak Juve de Krasic’ten beklediği verimi alamayacaktı.

 

İŞTE YILDIZ  F.BAHÇE'NİN ANLAŞTIĞI - WEB TV
 

FENERBAHÇE, KRASIC İLE ANLAŞTI

 

Krasic Torino’ya ayak bastığında.Calciopoli Skandalı sonrası toparlanmaya çalışan Juve bir geçiş dönemindeydi. Bir buçuk yıl içinde üç teknik adam (Ciro Ferrera, Alberto Zaccheroni, Luigi Delneri) geldi geçti ve takım 2010-11 sezonunu 58 puanla 7. sırada bitirdi. İnişli çıkışlı bir performans sergileyen Krasic de planlarını gelecek sezon için yapmaya başlamıştı. Fakat planlar tutmayacaktı…

 

Yeni teknik direktör Antoni Conte’nin gözüne bir türlü giremedi sarı fırtına. İlk 11’de kendine yer bulamayan yıldız oyuncuya Inter talip oluyor ancak transfer gerçekleşmiyordu. Krasic’in menajeri Vlado Borozan ise oyuncuya İspanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerden teklifler geldiğini açıklıyordu. Ardından Krasic’ten beklenen açıklama geldi: “Burada defterden silinmişim. Bana bir şans verirler diye kalmak istedim. Ancak bu karar çok yanlışmış!”

FOTOĞRAFLARLA KRASIC 

Juventus sezon sonunda şampiyon oluyor, Krasic de papatya falı bakmaya devam ediyordu. Nereye gidecekti? Ne yapması gerekiyordu… O sırada İstanbul’da eski defterler tekrar açılacaktı.

 

Bugün Fenerbahçe eski gözağrısı Milos’u renklerine kattı. Peki bu transfer taraflara nasıl bir fayda sağlayacak. Öncelikle transfere hızlı bir giriş yapan sarı-lacivertliler yine ‘tranfer şampiyonu’ apoletini ele geçirecek. Hedeflerin ne denli yüksek olduğunu da bu denli bir yıldızla dosta düşmana gösterecek. Krasic ise eski takım arkadaşı Felipe Melo gibi rönesansı İstanbul’da arayacak, İtalya yerine…

 

Kafalar şu anda Krasic’in nasıl oynayacağından çok nerede oynayacağına yoruluyor. Aynı mevkide Kuyt ve Mehmet Topuz’un olduğu düşünülürse bu isimlerden ikisinin de yerlerinin değişmesi muhtemel. Kuyt eski günlerdeki gibi santrafor mevkisine dönebilir, Mehmet ise orta sahanın ortasında arz-ı endam edebilir. Zira Sırp yıldızı ‘açık’tan başka bir yerde oynatmak, cinayet olur.

 

Künye:

İsim: Milos Krasic

Doğum yeri: Mitrovica

Yaş: 28

Boy: 185 cm.

Pozisyon: Orta saha, sağ kanat, sol kanat

Ayak: Sol

Piyasa değeri: 11 milyon Euro

 

2011/12 sezonu performansı:

Serie A:

Oynadığı maç sayısı: 7

Attığı gol: 1

Toplam dakika: 304

 

İtalya Kupası:

Oynadığı maç sayısı: 2

Attığı gol: -

Toplam dakika: 68

 

2010/11 sezonu performansı:

Serie A:

Oynadığı maç sayısı: 33

Attığı gol: 7

Asist: 8

Toplam dakika: 2613

 

İtalya Kupası:

Oynadığı maç sayısı: 2

Attığı gol: 1

Toplam dakika: 135

 

Avrupa Ligi:

Oynadığı maç sayısı: 6

Attığı gol: 1

Asist: 1

Toplam dakika: 420


Bunları da Beğenebilirsiniz