KOCAELİ HABERLERİ

Gebze'de çevre denetimleri sürüyor

DHA
29.03.2016 - 11:42Son Güncelleme :
DHA

Gebze'de çevre denetimleri sürüyor

GEBZE(Kocaeli), (DHA) - KOCAELİ'nin Gebze İlçesi'nde çevre denetimleri devam ediyor. Tehlikeli ve endüstriyel atıkları usulüne uygun bertaraf etmeyen kuruluşlar tespit edilerek idari işlem uygulanıyor.

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Çevre Koruma ve Denetim Servisi ilçe genelinde denetimlerini sıklaştırdı. Hasköy ve Küçük Sanayi Sitesi içerisinde zaman zaman biriken tehlikeli ve endüstriyel atıkların usulüne uygun bertaraf edilip edilmediğini denetleyen ekipler, yönetmeliklere uymayan kurum ve kişilere yönelik idari işlem başlatıyor. İlgili yönetmelik kapsamında tehlikeli atıklarını bertaraf edilmek üzere daha önceden belirlenen ilgili yerlere teslim etmeyip yakarak bertaraf eden işletmeleri belirleyen Gebze Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Servisi tarafından idari para ve yaptırım cezası uygulanıyor. Daha temiz bir çevre için denetimlerin devam edeceğini bildiren Çevre Koruma ve Denetim Servisi yetkilileri, vatandaşların 642 10 10 ve 0537 642 10 10 Whatsapp Çevre Temizlik Mobil uygulama hattına şikayetlerini bildirmeleri istediler. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Gebze'de çevre denetimleri sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gebze'de çevre denetimleri sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı