Gündem Haberleri

  Gebze OSB'de elektrik ve su fiyatları düştü

  ANKA
  23.10.2008 - 16:55 | Son Güncelleme:

  Gebze Organize Sanayi Bölgesi yönetimi, dünya ve Türkiye gündeminin ilk sırasında yer alan küresel ekonomik krizden, milyarlarca dolarlık üretim ve istihdam gerçekleştiren sanayicilerin olumsuz etkilenebileceğini dikkate alarak elektrik fiyatlarında yüzde 7-11 arasında, su fiyatlarında ise yüzde 11 oranında indirim gerçekleştirdi

  Elektrikte yapılan indirimlerin Ekim ayı faturalarına da yansıtıldığını ifade eden GOSB Bölge Müdürü Türker, suyun metreküp fiyatının 3.35 YTL'den 2.98 YTL'ye indirilmesi şeklindeki indirimin de bu aya ait faturalara acilen yansıtılacağını belirtti. Türker ayrıca, bölge yönetiminin sanayicilere ihtiyaç duydukları her türlü desteği verme anlayışıyla faaliyet ve proje geliştirdiklerini vurgulayarak “Hedefimiz her zaman GOSB sanayicilerinin en önemli girdileri arasında yer alan elektrik ve su hizmetlerini kesintisiz ve ucuz temin etmek olmuştur” dedi.

  Güher Türker, Bölge yönetiminin sanayicilere ihtiyaç duydukları her türlü desteği verme anlayışıyla faaliyet ve proje geliştirdiklerini vurgulayarak “Hedefimiz her zaman GOSB sanayicilerinin en önemli girdileri arasında yer alan elektrik ve su hizmetlerini, kesintisiz, kaliteli ve ucuz temin etmek olmuştur” diye konuştu.

  116 SANAYİ TESİSİ VAR

  GOSB’un geçtiğimiz yıldan bu yana OSB Elektrik Dağıtım Lisansı hakkına sahip olduğunu belirten Güher Türker, enerji konusunda yeni projeler geliştirmekte olduklarını da belirtti. Türker, bölge sanayicisinin uzun soluklu su ihtiyacını karşılamak için harekete geçen GOSB’un, Denizli Göleti projesiyle soruna çözüm getirdiğini de ifade etti.

  Türkiye’de sanayileşmenin en yoğun olduğu iki il olan İstanbul ve Kocaeli’nin sınırında bulunan Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan toplam 200 parselde 116 firma üretim yapıyor ve bu üretimin yüzde 37’sini yabancı sermayeli şirketler oluşturuyor. Bölge’de inşaatı devam eden fabrikaların yakın zamanda üretime geçmesiyle beraber istihdamın 40 bine yükseleceği bildirildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı