Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gebze-İzmit arasındaki kazalar trafiği aksattı

  Orhan UZUN- Ebru UYGUR/İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  22 Mayıs 2010 - 12:07Son Güncelleme : 22 Mayıs 2010 - 12:07

  TEM'in Gebze-İzmit arasında, yağmurun yolu kayganlaştırmasının etkisiyle meydana gelen çok sayıda kaza nedeniyle ulaşım büyük ölçüde aksadı.

  Trafik ekipleri öğle saatlerine kadar 10'dan fazla kazaya müdehale edip yolu açmaya çalışırken yakın noktada yeni kazalar olunca ekipler de kazalara yetişemez oldu. Kazalarda ilk belirlemelere göre 15 kişi yaralandı.

  TEM'in Dilovası geçişi ile Hereke ve Körfez İlçesi arasındaki geçişlerde bu sabahtan itibaren peş peşe kazalar oldu. Bazıları 3-4 aracın karıştığı zincirleme kaza olunca bu araçlar yolu kapattı. Trafik, karayolları ve itfaiye ekipleri bu kazalara müdahale edip yolu açmaya çalışırken, diğer şeritlerde de kazalar oldu.
  Araçlardan yola akan yakıtların temizlenmesi uzun sürdüğü için TEM'in Dilovası-İzmit arasında ulaşım sık sık durdu, uzun kuyruklar oluştu. Trafik ekipleri trafiği rahatlatmak için bu bölgelerde araçları D-100 Karayolu'na yönlendirdi.

  Son olarak Hasan Burak yönetimindeki 34 AZ 7323 plakalı otomobil yağış nedeniyle kayınca, arkasından gelen Salih Yıldırım yönetimindeki 14 BH 244 plakalı kamyona çarptı. Bu kamyona da Mehmet Bertan yönetimindeki 41 D 7388 plakalı kamyon çarpınca zincirleme kaza oldu.

  Ayrıca Turgay Kurtkaya yönetimindeki züccaciye yüklü 34 TT 6339 plakalı kamyon kayarken, kenarındaki kayalığa çarptı. Kamyondaki ürünler yola saçıldı. Nevzat Sevgi yönetimindeki, dorsesinde iş manikası yüklü Fransa plakalı TIR da kayınca çekicisi yol kenarındaki bariyerlere çarptı. Dorsesi de yolu kapattı.
  TEM'in Gebze-İzmir arasında trafik ekinleri bu sabahtan öğle saatlerine kadar 10'dan fazla kazaya müdehale ederken gelen araçlar sıkışıklık nedeniyle D-100 karayoluna yönlendirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı