Ege Haberleri

EGE

  Gebelere sertifika

  İZMİR, (DHA)
  17.07.2012 - 10:33 | Son Güncelleme: 17.07.2012 - 10:33

  Bornova Belediyesi, hamileler için ‘Gebe Eğitim Akademisi' açtı. Altındağ Toplum Merkezi'ndeki derslere katılıp mezun olan 45 kursiyer, gebelik, doğum anı ve doğum sonrası süreçlerle ilgili ayrıntılı bilgi sahibi oldu.


  Sertifikalı anneler mezuniyetlerini Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile birlikte kutladı
  Evde, gebe, lohusa ve bebek bakımı hizmetleriyle, Bornova'daki binlerce kadınına hizmet eden Bornova Belediyesi, uzman ebeler ve personelle yürütülen projeyi eğitim çalışmalarıyla da destekliyor. Hamile ve loğusa kadınlar ile çocuklarına sağlık ekiplerinin verdiği muayene, kontrol ve yönlendirme hizmetleri ‘Gebe Eğitim Akademisi' ile bir adım ileri taşındı. Bornova Belediyesi Altındağ Toplum Merkezi'nde açılan ‘Gebe Eğitim Akademisi'ne kadınlar büyük ilgi gösterdi. Üç ayrı dönemde açılan dörder haftalık eğitimlere toplam 45 gebe katıldı. Bornova Belediyesi'nin uzman sağlık personeli tarafından verilen derslerde doğuma hazırlanan kadınlara, gebelik, doğum anı ve doğum sonrası süreçlerle ilgili bilgi verildi. Akademi'yi bitiren annelere sertifikalarını ise Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır verdi.
  Topluma yararlı bireyler yetiştirilmesinde annelerin en büyük role sahip olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Biz de bu nedenle annelerimizin eğitilmesine, bilgi ile donatılmasına çok önem veriyoruz. Annelerimiz düzenlediğimiz eğitimlerde aldıkları bilgilerle çocuklarını daha bilinçli yetiştirecekler. Çocuklarımız çok daha sağlıklı büyüyecekler. Büyüdüklerinde de Bornova Belediyesi yanlarında olacak. Hobi kurslarımızla, BELGEM Dershanesi’ndeki hazırlık kurslarımızla, tiyatro, spor kurslarımızla çocuklarımızın yananda olmaya devam edeceğiz. Bornova Belediyesi olarak yurttaşlarımız için beşikten mezara kadar hizmet üretmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı