ADANA HABERLERİ

Gebeler yürüyecek

DHA
29.03.2016 - 10:36Son Güncelleme :
DHA

DOĞAL Doğum Derneği gebelikte hareketin önemine dikkat çekmek için Adana İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte 'Sağlıklı Gebelik, Sağlıklı Nesiller İçin Yürüyoruz' etkinliği düzenliyor. Tüm gebelerin ve gebe yakınlarının katılımına açık olan etkinlik 2 Nisan saat 16’da Atatürk Parkı’nda yapılacak.
Doğal Doğum Derneği Başkanı Operatör Doktor Ebru Ünal, konuyla ilgili açıklamasında hareket eden gebelerin daha kolay doğum yaptığını söyledi. Ünal, hareket eden gebelerin çocuklarında obezite görülme oranının çok düşük olduğunu belirterek "Gebelik sırasında egzersiz yapmak hem anne sağlığını olumlu etkiliyor hem de bebeğin daha sağlıklı olmasını sağlıyor. Gebeler hareket etmekten korkmasın. Gebelikte yürümek çok faydalı bir egzersiz. Doğumu beklerken yürüyüş yapmanın doğumu 1.5 saat kadar hızlandırdığı görülmüştür. Sağlıklı gebelik, sağlıklı doğum ve sağlıklı bebekler için düzenli yürünmeli, attığınız her adım sizi doğal doğuma bir adım yaklaştırır" dedi.

ADANA,(DHA)
EŞ(29.3.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Gebeler yürüyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gebeler yürüyecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı