Dünya Haberleri

  Gazzeliler hayatlarına devam etmeye çalışyor

  AA
  13.08.2014 - 14:46 | Son Güncelleme:

  İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sonrasında Han Yunus kentinin Fehari Bölgesindeki evler harabeye döndü. Ancak aileler yıkılan evlerinden uzaklaşmak istemiyorlar. Enkazların üstüne derme çatma çadırlar kuran, evlerinden geri kalan eşyaları kullanarak hayatta kalma mücadelesine devam eden Filistinli ailelerin dramı yürek burkuyor.

  Filistinli gruplarla İsrail arasında, 11 Ağustos gecesi ilan edilen 72 saatlik ateşkesin son gününde, Gazze Şeridi'nde kalıcı ateşkesin sağlanması için Mısır'da yürütülen müzakereler devam ediyor.

  Gazzeliler hayatlarına devam etmeye çalışyor

  Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, kalıcı ateşkesin sağlanması için Filistinlilerle dolaylı görüşmeleri yürüten İsrail heyeti, dün gece durum değerlendirmesi için gittiği Tel Aviv'den döndü. Mısır'ın başkenti Kahire'de istihbarat görevlileri tarafından karşılanan heyet, müzakerelerin yapıldığı yere gitti.

  Gazzeliler hayatlarına devam etmeye çalışyor

  Bu gece 00.00'da 72 saatlik geçici ateşkes süresi sona ererken İsrailli ve Filistinli heyetlerin, Mısır'da kalıcı ateşkes için dolaylı görüşmelere devam ettiği belirtildi.

  Gazzeliler hayatlarına devam etmeye çalışyor

  İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Saldırılarda bugüne kadar bin 951 kişi hayatını kaybetmiş, 10 binden fazla kişi yaralanmıştı.

  Gazzeliler hayatlarına devam etmeye çalışyor

  Mısır'ın çağrısı üzerine İsrail ile Filistinli direniş gruplar arasında, 11 Ağustos gecesi 72 saatlik ateşkes kararı alınmıştı. Bunun yanında geçen hafta, Mısır'ın arabuluculuğuyla Kahire'de Filistin ve İsrail heyetleri arasında kalıcı ateşkes sağlanması için dolaylı görüşmeler başlamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı