ANTALYA HABERLERİ

Gazipaşa'da orman yangını tatbikatı

DHA
26.04.2017 - 10:33Son Güncelleme :
DHA

 

Yücel BULUT/GAZİPAŞA, (DHA) - ANTALYA'nın Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yangın tatbikatı düzenlendi.

Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü bünyesinde bulunan 8 arazöz, 3 tanker, 2 ilk müdahale aracına 4 ton su tankı ve joystick sistemiyle yangınlara ivedi müdahalesi sağlayan yeni bir arazözü de ekledi. 80 işçi ve 4 gözetleme kulesiyle olası yangınlara karşı hazır bekleyen Orman İşletme Müdürlüğü'nde araçların bakım ve onarımlarının tamamlanmasının ardından yeni gelen tam teşekküllü arazözün de denenmesi amacıyla yangın tatbikatı yaptı.

Demirli Çeşme orman deposunda yapılan tatbikatı Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık yönetti. Merkezden gelen yangın anonsunun ardından hazır bekleyen ekip harekete geçti. Yeni gelen arazözle olay yerine kısa sürede ulaşan ekip yangına müdahale ederek kısa bir sürede söndürdü.

Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, yeni alınan araçla ilgili bilgi verdi. Kısacık, "Şu anda en üstün teknolojiye sahip aracımız budur. Bu arazözümüzün tank kapasitesi 4 tondur. Diğer araçlarımız 3 tonluktur. Bu araçta joystick sistemi var. Özellikle yol kenarlarında çabuk ulaşılabilen alanlarda monitörle müdahale imkanı vardır. Bugün burada bu tatbikatı da başarılı şekilde sonuçlandırdık" dedi.

Toplam 8 konuşlanma bölgesinde yaklaşık 80 işçiyle yangınlara müdahale ettiklerini anlatan Kısacak, "4 gözetleme kulemiz bulunmaktadır. Olabilecek yangınlar için tüm personelimiz ve araçlarımızla her zaman hazır bekliyoruz" diye konuştu.

Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, vatandaşa da yangın konusunda dikkatli ve duyarlı olmaları uyarısında bulunarak, şöyle dedi:

"Mümkün olduğunca ormanlık alanlarda ateş yakmadan piknik yapmalarını ve bahçe temizliklerini ateş yakmadan yapmalarını istiyorum. Çünkü yangın başladığı zaman 1 dakikada söndürmek çok zordur. Hele de rüzgarlı günlerde bu durumun büyük yangınlara sebep olması muhtemeldir. Bu nedenle vatandaşımızın desteğini istiyoruz. 2016 yılı boyunca orman yangınları ile mücadele ederken vatandaşımızdan çok iyi destek aldık. 2017 yılında önce Gazipaşa'mıza, Antalya'mıza ve Türkiye'mize yangınsız bir sezon geçirmesini diliyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Gazipaşa'da orman yangını tatbikatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazipaşa'da orman yangını tatbikatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı