ANTALYA HABERLERİ

Gazipaşa Kaymakamı Sağduyu Çağrısı Yaptı

IHA
10 Eylül 2015 - 10:02Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 10:03

GAZİPAŞA KAYMAKAMI KADİR EKİNCİ TERÖR OLAYLARININ PROTESTOSU SIRASINDA VATANDAŞLARA SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI.

IHA

Antalya’nın Gazipaşa ilçe kaymakamı Kadir Ekinci, terörü protesto eylemlerinde vatandaşların çok dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, son günlerde yaşanan terör olaylarını protesto ederken vatandaşların zarar görmesinden endişe duyduklarını söyledi. “Şehitlerimizin acısını yaşarken bu olaylarda evlatlarımızın burnunun bile kanamasını, bir de onların acısını yaşamak istemiyoruz” diyen Kaymakam Ekinci, “Milletimizin tepki göstermesinden daha doğal bir şey olamaz. Çünkü acımız hakikaten çok büyük. Ama bu hiçbir şekilde örgütün ekmeğine yağ sürecek nitelikte ırksal anlamda çatışmaya dönüştürülmemeli” dedi.
İÇ ÇATIŞMA ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORLAR
Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen ve büyük bir üzüntü duyduğunu belirten Kaymakam Ekinci, “Mekanları cennet olsun. Ailelerinin, milletimizin başı sağ olsun. Bu durum bizi hakikaten üzüyor. Yüreğimiz yanıyor. Ancak her şeyin ötesinde bu hain örgütün bazı amaçları var. Bu amaçların en başında da terörün ötesinde bu milleti Kürt-Türk olarak karşı karşıya getirmek. Bir iç çatışmaya vesile olmak. Onların istediği asıl hedef bu. Bu hedefe hizmet edecek hareketlerden olabildiğince kaçınmak lazım.”
PROTESTOLAR YASAL SINIRLAR İÇERİSİNDE OLMALI
Kaymakam Ekinci şöyle devam etti:
“Bunun ötesinde Gazipaşalı kardeşlerimizin teröre karşı göstermiş oldukları tepkiyi anlayışla karşılıyoruz. Bunda hiçbir problem yok. Ancak problem bu protestoların ölçülü, bürokratik sınırlar içerisinde olması. Protestolar bu şekilde olursa milletimize kazanç olarak geri dönecektir. Bunun ötesinde masum olan, örgütle hiçbir işi olmayan Kürt vatandaşlarına, onların evlerine, iş yerlerine yapılan saldırılar da örgüte menfaat sağlayacaktır. Dolayısıyla biz kamu idaresi olarak bu tür şeylere tenezzül eden arkadaşlarımızı olabildiğince engellemeye çalışıyoruz” diye konuştu.
YAPTIKLARI HER EYLEMİN SORUMLUSU OLACAKLAR
Gençlerin acıyla hareket ettiğini belirten Ekinci, “Onu hepimiz içten hissediyoruz, ama yarın bir gün ölümlü, mala zarar verme noktasında bir eyleme karışmaları halinde, bu eylem kendilerine sorumluluk olarak tekrar dönecektir. Onların da bu noktada canlarını sıkacak hadiseler vuku bulabilir. Bundan da kaçınmak lazım. Protestolar yasal sınırlar içerisinde kaldığı sürece hiçbir mahsuru yoktur. Her yerde kontrollü bir şekilde bunun yapılmasında fayda var” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Gazipaşa Kaymakamı Sağduyu Çağrısı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 10 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazipaşa Kaymakamı Sağduyu Çağrısı Yaptı haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:51
  • Yatsı
   21:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı