Gündem Haberleri

  Gaziosmanpaşa’da heyelan korkuttu

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski bir taş ocağının yamacında meydana gelen heyelanda toprak bloğu yaklaşık 50 metre aşağıya kaydı. Yamaç kenarındaki evde yaşayan bir aile zor kurtuldu.

  GAZİOSMANPAŞA Yıldıztabya Mahallesi'nde eski bir taş ocağının yamacında meydana gelen heyelanda bir aile yaklaşık 50 metre aşağıya sürüklenmekten son anda kurtuldu.

  Yıldıztabya Mahallesi'nde bulunan eski taş ocağının yamacında dün sabaha karşı 02.00 sıralarında heyelan meydana geldi. Uçurumun kenarına kurulu olan gecekonduların altındaki toprak bloğu yaklaşık 50 metre aşağıya kaydı. Gürültü ve sarsıntıyla yataklarından fırlayan bina sakinleri korku içinde kendilerini sokağa attı. Heyelan sonucu yamaçta bulunan evlerin aşağıya kaymaması büyük bir faciayı engelledi.

  Mahalle sakinleri uzun süre heyelanın şokunu atlatamazken, olay yerine gelen polis ve belediye ekipleri bölgeyi kordon altına aldı. Heyelanda taş ocağının yamacındaki Temaşa Sokak’ta bulunan Nihat Celeb'e ait 86/1 numaralı ev kullanılamaz olduğu gerekçesiyle mühürlendi, 4 ev de çökme ihtimaline karşı boşaltıldı.

  Boşaltılan binalarda oturanlar geceyi komşularında geçirirken yamacın tam ucundaki evinin bahçesinden bir bölümü heyelanla birlikte çöken ve ailesiyle ölümden dönen Nihat Celeb, ‘‘Olay olduğunda karım, kızım ve ben uyuyorduk.Birden büyük bir sarsıntı ve gürültüyle uyandık. Deprem oluyor sanıp kendimizi dışarı attık’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı