« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gazilerin zaferi

Fatih Terim, ‘‘Olympiakos karşısında oyun kalıbımızı kimi zaman sahaya yansıtamadık, ama bunun ana nedeni sakatlıklardı. Yine de galip geldik." dedi.

İLHAN SÖYLER
SON GÜNCELLEME


7 eksik vardı

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, Olympiakos maçı öncesi ‘‘Bu maçı alacağız’’ diyerek futbolcularına güvenini sergilerken, bireysel olarak futbolcularının yaşadığı sıkıntılar yüzünden istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyledi. Hasan Şaş cezalıydı, 6 futbolcusu ise sakattı. Terim, sakat futbolcularını sahaya sürerken büyük bir riske de giriyordu.

Sıkıntıları aştılar

Bunu çevresine hissettirmemeye çalışan Terim, kritik maç sonrası sakatlıklarla yaşadığı sıkıntıyı şu sözlerle dışarıya vurdu: ‘‘Bu maçı gazilerle kazandık. Onları tek tek tebrik ediyorum. Soyunma odasında tüm takımı kutlarken, sakat oyuncularıma bir kat daha teşekkür ettim. Çünkü sıkıntılarını ve ağrılarını bu maçta hiç belli etmediler.’’

Cihan'ın dikişi açıldı

Bu futbolcuların başında Hakan Şükür'ün geldiğine değinen Terim şöyle devam etti: ‘‘Hakan'ın kırık burnuna gelecek bir darbeyle neler olacağını bilmiyordum. Cihan'ın dizi dikişliydi. Maçta darbe aldı, kanamaya başladı. Bu beni ürküttü, ama o devam etti. Sabri ağrıyan bileğine darbe yedi, şimdi ödem oluştu.

Avantajı koruduk

De Boer ve Ergün'ün tendonunda, Prates'in dizinde ağrı vardı. Sahada darbeler de aldılar, ama aslanlar gibi mücadele ettiler.
Oyun kalıbımızı kimi zaman sahaya yansıtamadık, ama bunun ana nedeni sakatlıklardı. Yine de bunların arkasına sığınacak biri değilim. Önemli olan yakaladığımız avantajı korumaktı. Bunu da başardık.’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.