GAZİANTEP HABERLERİ

Gazikent Sosyal Tesisinin Açılışı Yapıldı

IHA
22.10.2015 - 11:27Son Güncelleme :

GAZİKENT SOSYAL TESİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

IHA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak bölge halkının hizmetine sunulan Gazikent Sosyal Tesisi’nin açılışını Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptı.
Şahin, tesisin açılışında, Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlardan çocuklara, engelliden engelsize herkesin hayat bulduğu bir Gaziantep için büyük idealleri ve hedefleri olduğunu söyledi. İnsanı merkeze alan bir anlayışla çalışmaları her geçen gün güçlendirdiklerini ifade eden Şahin, konut, sağlık ve eğitim alanında yapılan projeleri anlattı.
Kadınların kendini yetiştirmesi için meslek kursları açtıklarını vurgulayan Şahin,“Eskiden bir takım fırsatları kaçırmış olabilirler, Ama fırsat verildiği zaman sizlerin ne kadar güzel eserler çıkaracağını görüyoruz. Okuma-yazma bilmeyen de, İngilizce öğrenmek isteyen de, kendini tasarımla geliştirmek isteyen de burada hayat buluyor. Biz beşikten mezara kadar ilim diyen bir anlayıştan geliyoruz. Sürekli kendimizi geliştirmemiz lazım.”
Çocukları yetiştirecek bilgi ve donanıma sahip olunması gerektiğine dikkati çeken Şahin, onları gelecek tehlikelere karşı korumak için bilinçli olunması gerektiğine işaret etti.
İNSAN TANIMADIĞININ BİLMEDİĞİNİN DÜŞMANIDIR
Gaziantep’te 560 eğitim ordusu olduğunu bildiren Şahin,“En önemli şey bir araya gelmek, çünkü insanlar tanımadığının bilmediğinin düşmanı. Bir araya gelmek kardeş olmak, bir ve beraber olmak, iri ve diri olmak, nerede doğarsa doğsun anası, babası kim olursa olsun, Kürt olsun, Türk olsun ne olursa olsun Yüce Mevlam eşrefi mahlukat olarak yarattıysa insanoğlu yaradılanların en üstünüyse hizmetin en iyisini hak ediyor. Sizlerin safları sıklaştırmanız, toplumsal huzur ve barışı için de çok önemli.”
Özellikle 7 Haziran’dan sonra yaşanan olaylara değinen Şahin, “Şehitlerimiz bizim canlarımız, ciğerlerimiz analar ağlamasın diye başladığımız yolculukta azıcık puslu havada nasıl istikrarsızlığa dönüştüğünü gördünüz. 3-4 aydan beri şu anda bütün bu dengelerde bozulma var. Ama ben şunu gördüm, Ne zaman bir bozulma hissetse millet, el koyuyor, milli irade el koyuyor, bütün düğümleri çözüyor, 1 Kasım’da da siz bu düğümleri çözeceksiniz, güven ve istikrarın devam ettiği bir Gaziantep’i inşa edeceğiz” dedi.
TERÖRÜN OLDUĞU YERDE HAK VE ÖZGÜRLÜKLERDEN BAHSEDİLEMEZ
Maliye Bakanı Şimşek de vatandaşları Kürtçe selamlayarak, hak ve özgürlüklerin partisinin iktidarı döneminde arttığını belirtti.
Terörün olduğu yerde hak ve özgürlüklerden bahsedilemeyeceğini dile getiren Şimşek, “Kürt meselesi" konusunda ret, inkar, asimilasyon politikalarına rağmen hak ve özgürlükleri artırdıklarını aktardı. Seçimlerin önemine değinen Şimşek, Türkiye’nin bir dönüm noktasına geldiğini belirtti.
Partisinin Türkiye’nin kalkınmasından yana bir politika izlediğini anlatan Şimşek,"Kardeşlik, barış, huzur ortamının sağlanması için biz üzerimize düşeni yaptık. Herhangi bir etnik ayrım yapmadan her vatandaşımızın kendi kültürünün dininin özgürlüklerinin önünü açtık. Bunun karşısında çatışma kalmadı, ne şehirlerde ne dağda şiddete yer kalmadı. Çünkü Türkiye batı demokrasilerinde olduğu gibi çoğulcu eşit sistemle hukukun önünü açtı, Biz inandığımız için çalışma yaptık, şiddetin acının gözyaşının yeri olmadığını düşünüyoruz."
Konuşmaların ardından Mehmet Şimşek, Fatma Şahin ve beraberindekiler, açılış kurdelesini kesti,ardından tesisi gezdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gazikent Sosyal Tesisinin Açılışı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gazikent Sosyal Tesisinin Açılışı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:27
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı