Ege Haberleri

EGE

  Gaziemir'e ikinci meydan

  İZMİR, (DHA)
  14.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.08.2012 - 14:33

  Gaziemir Belediyesi tarafından yeni bir sosyal yaşam alanı yaratmak amacıyla hazırlanan ikinci meydanın yapımına, Atıfbey Mahallesi'nde başlandı.

  8 Bin 300 metrekare büyüklüğündeki meydanın yanısıra, çevresindeki yol ve çevre düzenlemeleri ile 59 araçlık otoparkı kapsayan projenin yapımı, çevredeki esnaf ve mahalle halkı tarafından da sevinçle karşılandı. Kente kimlik ve estetik kazandırmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, yeni meydanın çevresinde 11/4, 11/5, 11/6 ve 11/7 adıyla dört yeni sokak açılacağını, 11/3 sokağında genişleyeceğini söyledi.
  1200 metrekaresi karo, kalanı kilit taşı taşından inşa edilecek meydanda, 800 metrekarelik yeşil alan bulunduğunu söyleyen Başkan Şenol, “Meydanda sergi amaçlı 13 adet ışıklı pano bulunacak. 4 kamelya ve oturma alanlarının dışında, resim ve sergi alanları da yapılacak meydan, görselliği ve aydınlatmasıyla bölgenin çehresini tamamen değiştirecek” diye konuştu. Meydanın çevresinde iki ayrı yeşil alan düzenlemesi yapacaklarını da dile getiren Şenol, şöyle devam etti:
  “Kentler meydanlarıyla anılır. Ancak ülkemizde bu kültüre yeterince sahip değil. İlçeye kimlik ve estetik kazandıracak diğer proje ve çalışmalarımızla, Gaziemir'de bu kültürü oluşturacağız.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı