İZMİR HABERLERİ

Gaziemir meclisinde seçim

DHA
02.04.2016 - 13:54Son Güncelleme :

Gaziemir meclisinde seçim

DHA

Gaziemir Belediye Meclisi Nisan Ayı olağan toplantısında 2016'ta görev yapacak encümen ve ihtisas komisyonlarının üyeleri ve 2019'a kadar görev yapacak meclis başkan vekilleri ile divan katipleri seçildi.

Gaziemir Belediye Meclisi 2016 yılı nisan ayı birinci birleşimi Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol yönetiminde yapıldı. Denetim Komisyonu'nca hazırlanan 2015 yılı denetim raporunun okunarak meclise bilgi verildiği toplantıda meclis başkanvekilleri, divan katipleri, encümen üyeleri ve 11 ihtisas komisyonunun üyelik seçimleri yapıldı.

Gizli oylamayla yapılan Meclis Başkanvekilliği seçiminde Meclis 1. Başkan Vekilliği'ne CHP'li Yılmaz Ağırtaş, Meclis 2. Başkan Vekilliği'ne ise AKP'li Hüseyin Aslan seçildi. Divan Katipliği seçiminde ise en çok oyu alan Ünal Işık, Aytül Taşçı ve Ayşe Akın bu koltuklara oturmaya hak kazandı. Gizli oylama sonucu CHP'li meclis üyeleri Kasım Özkan, Ömer Koç ve Şenay Çavdar Tülü en çok oyu alarak encümene seçildi. 11 ihtisas komisyonunda görev yapacak üye seçimlerinde her komisyona CHP'den 3'er, AKP'den 2'şer üye seçildi. Açık oylamayla yapılan seçimlerde komisyon üyeleri oybirliğiyle seçildi. Gündem maddelerinin sorunsuz şekilde karara bağlandığı mecliste, meclis üyelerini bilgilendirmek amacıyla Denetim Komisyonu'nun hazırladığı 2015 yılı Denetim Raporu da okundu.

Yeni seçilenlere başarılar dileyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, daha önce bu koltuklarda görev yapan meclis üyelerine de teşekkür etti. Başkan Şenol, “Bu mecliste görev alan, Gaziemir'e hizmet veren herkes gurur duymalıdır. Gaziemir için yapacak daha çok işimiz var" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gaziemir meclisinde seçim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2016 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziemir meclisinde seçim haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı