İZMİR HABERLERİ

Gaziemir’de 29 Ekim Coşkusu

IHA
28.10.2015 - 14:22Son Güncelleme :

GAZİEMİR BELEDİYESİ, CUMHURİYETİN KURULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜNÜ COŞKUYLA KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

IHA

Gaziemir Belediyesi, cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Kortej yürüyüşüyle başlayacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, Festival Alanı’nda sahneye konacak“Atatürk ile yeniden doğuş” isimli gösteri zirveye ulaşacak.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği bir dizi etkinlikle kutlanacak. Gaziemir’deki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kortej yürüyüşüyle başlayacak. Belediye hizmet binası önünde başlayacak kortej yürüyüşü, Türkan Saylan Caddesi’nden Festival Alanı’na ulaşacak. Alanda, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından Ege Üniversitesi D.T.M. Türk Halk Oyunları Bölümü “Atatürk ile yeniden doğuş” isimli gösteriyi sahneleyecek.
ÖNCE KORTEJ, SONRA FENER ALAYI
Gaziemir’deki kutlamaların ardından vatandaşlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kutlamalara ve fener alayına katılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak fener alayı yürüyüşüne Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol ile birlikte katılacak Gaziemirliler, cumhuriyet coşkusuna ortak olacak. 29 Ekim’in her zamankinden daha coşkulu kutlanacağını söyleyen Başkan Şenol, “Tüm vatandaşlarımızı bayraklarıyla, meşaleleriyle alanlarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamaya davet ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Gaziemir’de 29 Ekim Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziemir’de 29 Ekim Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı