Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gazi’deki yaralı: Araçta otururken ayağıma ateş edildi

  İsmail SAYMAZ
  01.05.2017 - 14:10 | Son Güncelleme: 01.05.2017 - 14:11

  İstanbul Gazi Mahallesi’nde, “Dur” ihtarına uymadıkları iddiasıyla polis tarafından açılan ateş sonucu iki genç ölmüş ve üçü de yaralanmıştı. Yaralananlardan Ramazan Altürk, alınan ifadesinde, polisin kendilerine küfrettiğini, durmalarına rağmen maskeli bir polisin kendisine ateş ettiğini ve bacağından yaralandığını ileri sürdü. 

  Altürk, 17 Nisan’da polislerce alınan ifadesinde, Gazi Kent Ormanı’nda alkol aldıktan sonra beş arkadaş araca bindiklerini ve kendisinin arka sol tarafta oturduğunu belirtti.

  Orman çıkışına geldiklerinde polis çevirmesini gördüklerini anlatan Altürk, şöyle dedi: “Yavaş gidiyorduk. Yerdeki tuzağı geçerken frene bastık. Şoförün camı açıktı. Polisler küfrediyordu. ‘Niye durmuyorsun lan o... çocuğu’ diye küfrediyorlardı. Arkadaşım Demirhan polislere ‘Tamam abi, durduk ya’ dedi. Benim olduğum camın önünde maskeli biri vardı. Uzun boyluydu. Elindeki uzun bir silahın ağzına mermi sürdü, yüzüme tuttu. Kendimi geriye çektim. Silahı patlattı, (kurşun) ayağıma girdi. Bu sırada çok sayıda silah sesi geldi. Yedi sekiz silah sesi geldi gibi oldu. Vurulunca bilincimi kaybettim. Gözümü açtığımda aracın içinde gidiyorduk. Sırtımdan vurulduğumu hissettim. Arkadaşlarıma baktım, onlar da yaralıydı. Demirhan’a ‘Hastaneye git, çocuklar yaralı’ dedim. Bilincimi kaybettim.”    

  Gazi Kent Ormanı’ndan 14 Nisan’da meydana gelen olayda iki genç can verirken üçü yaralanmıştı. Polisin olay tutanağında, ön koltukta oturan gencin kucağında uzun namlulu silah olduğu ve polise ateş edildiği ileri sürülmüştü. Ancak gençler kucaklarında silah değil, bağlama olduğunu savunmuştu.

  Sürücünün babası: Çocukların üzerine ateş açmışlarSürücünün babası: 'Çocukların üzerine ateş açmışlar'

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı