« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gaziantep'ten Londra'ya başarı öyküleri

Gaziantepli milli halterciler Bediha Tunadağ ve bedensel engelli Çiğdem Dede, 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan ve olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edecek milli halterciler, Vali Erdal Ata'yı makamında ziyaret etti. Şahan, ziyarette yaptığı konuşmada, milli halterciler Tunadağ ve bedensel engelli Dede'nin 27 Temmuz'da, Londra'da yapılacak olimpiyatlara katılacaklarını belirtti.

Olimpiyatların spor organizasyonlarının en yüksek klasmanı olduğuna değinen Şahan, “Her dört yılda bir, faklı ülkede yapılıyor. 2020'de de İstanbul olarak adayız. Bir de olimpiyat tarihinde ülkemiz ilk defa 114 sporcuyla olimpiyatlara katılıyor. İşin farklı bir boyutu da bayan sporcularımızın erkek sporcularımızdan daha fazla olması” dedi.

“İkisinden de altın bekliyoruz"

Her sporcu ve spor yöneticisinin en büyük hayallerinden birinin kendi ilinden olimpiyat sporcusu çıkarmak olduğunu vurgulayan Şahan, şöyle devam etti:

“Bizim bu hayalimizi de genç arkadaşlarımız, antrenör arkadaşlarımız gerçekleştirdi. Şehrimizin farklı noktalarına Bediha'nın 'Gaziantep'in gururu diye' Bakanlık'tan gönderilen görsellerini astık. Çiğdem de olimpiyatlara paralimpikten gidecek. İkisinden de tabi altın bekliyoruz. Ama oradaki olimpiyatların havası çok farklı. Sadece podyumda bitmiyor. Ülkemiz özellikle halterde çok iyi. Ümit ediyoruz arkadaşlarımız Gaziantep'e muhteşem bir dönüşle gelir.”

Vali Ata da sporcuları ve antrenörlerini kutlayarak, bir ilden olimpiyatlara katılacak sporcular yetiştirmenin çok önemli olduğunu söyledi. Ata, milli haltercilere, Londra'dan başarılı bir şekilde dönmeleri temennisinde bulundu.

Bunları da Beğenebilirsiniz