Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaziantep'teki uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama

  A.A.
  02.02.2006 - 19:01 | Son Güncelleme: 02.02.2006 - 19:06

  Alınan bilgiye göre, jandarma ekiplerince 1'inci Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Sedat Çatuk'a ait tekstil fabrikasında mahkeme kararıyla yapılan operasyonla ilgili soruşturma tamamlandı.

  Gözaltındaki zanlılardan kimya profesörü olduğunu iddia eden İsmail Hakkı Bilen (56), fabrika sahibi Sedat Çatuk (38) ile Mehmet Özyurseven (48) ve kardeşi Mustafa Özyurtseven (45), numunelerin tahlil raporlarının kesinleşmesinden sonra yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

  İfadeleri alınan 4 zanlı tutuklanmaları talebiyle nöbetçe mahkemeye gönderildi.

  Nöbetçi mahkeme, İsmail Hakkı Bilen, Sedat Çatuk ve Mehmet ve Mustafa Özyurtseven kardeşlerin “teşekkül halinde uyuşturucu madde imalatı yapmak” suçundan tutuklanmalarına karar verdi.

  Zanlılar, yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine götürüldü.

  OLAY...

  Jandarma ekiplerince önceki gün gerçekleştirilen operasyonda, bir tekstil fabrikasının sabun imalatı yapılan bölümünde, captagon ve ecstacy hap yapımında kullanılan 50 kilogram amfetamin, 150 litre asit anhidrit, 80 litre benzol ve ısıtma kazanları ele geçirilmişti.

  Bu arada, İl Jandarma ve Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından önceki gün 1'inci Organize Sanayi Bölgesi'ndeki Sedat Çatuk'a ait tekstil fabrikasına yapılan baskında ele geçirilen ve numuneleri Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Laboratuarı'nda incelemeye alınan 50 kilogram amfetamin, 150 litre asitanhidrit, 80 litre benzolün yaklaşık 4 milyon dolarlık uyuşturucu captagon hap imal edilebilecek kapasitede olduğu belirlendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı