GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te yeni trafik düzenlemesi

DHA
28.03.2016 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Karataş yolu üzerindeki Yeditepe Kavşağı’nda sola dönüşleri yasakladı.

Kent içerisinde trafiği rahatlatmak için yeni yollar yaparak, mevcut yolları genişleten ve köprülü kavşak sayısını artıran Büyükşehir Belediyesi, ayrıca şehir içi sola dönüşlerde de düzenleme yaptı. Bu kapsamda Karataş Köprülü Kavşağı’nın tamamlanmasının ardından Gaziantep Üniversitesi ve Karataş istikametine giden yol güzergahları üzerinde bazı noktalarda sola dönüşlerin yasaklandığı belirtilen açıklamada, "Vatandaşlardan gelen talepleri değerlendiren UKOME, Karataş Köprülü Kavşağı’nın tamamlanmasından sonra da araçların bekleme süresini azaltmak için Gaziantep Üniversitesi’nden Karataş istikametine doğru giderken Yeditepe Mahallesi’ne sola 85043 nolu sokağa ve Karataş istikametinden Gaziantep Üniversitesi istikametine giderken sola 102237 nolu sokağa dönüşlerini 2 Nisan 2016 Cumartesi günü tarihinden itibaren yasaklanmasına karar verdi" denildi.

Vatandaşlardan uygulamaya konacak sola dönüş yasaklarına göre hareket ederek trafik kurallarına uymaları istendi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te yeni trafik düzenlemesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te yeni trafik düzenlemesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı