GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" paneli

AA / Adsız Günebakan
27.02.2016 - 11:32Son Güncelleme :
Gaziantepte Toplumsal Cinsiyet Eşitliği paneli
AA / Adsız Günebakan

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te İnsan Hakları Kurallarının Desteklenmesi ve Kadın Hakları Projesi kapsamında "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" paneli düzenlendi.

Bir otelde gerçekleştirilen panelin açılışında konuşan proje koordinatörü Ekin Bozkurt Şener, proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Aile içi şiddet ve töre cinayetlerinin önlenmesi için kamuoyunda farkındalığın arttırılması konusunda bilgi veren Şener, insan haklarının incelenmesi ve ihlallere yönelik başvuru süreçlerinde standartların geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Proje direktörü Barış Yüncüler de 2 yıl sürecek proje kapsamında illerdeki İnsan Hakları Kurulları üyelerine, farklı hedef gruplarına ve kanaat önderlerine insan hakları ve kadın haklarına yönelik özel eğitimler verildiğini kaydetti. Yüncüler, "Kamuoyunun dikkatini çekmek için uzun ve kısa metraj filmler hazırlanıyor, tematik alanlarda çeşitli yarışmalar düzenleniyor, çizgi filmler yayınlanıyor ve geniş çaplı bir medya kampanyasıyla çalışmaların etkin olarak duyurulması sağlanıyor" dedi.

Açılış konuşmalarının ardından düzenlenen panelde, "Kadının insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği, "Kadına karşı şiddette polis uygulamaları", "Toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında kadınların adalete erişimi" konularında sunumlar yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" paneli haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı