GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te "Ticarette 41. Gurur Yılı" ödül töreni

AA / Kemal Karagöz
24.02.2016 - 22:16Son Güncelleme :
AA / Kemal Karagöz

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından "Ticarette 41. Gurur Yılı" ödül töreni düzenlendi. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, bir otelde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Gaziantep'in Türkiye'de yaşayan en eski şehir olduğunu söyledi.
Bu zaman diliminin "imtihanın büyük olduğu zaman dilimi" olduğunu ifade eden Yerlikaya, "Zor zamanlardan geçiyoruz. Irak'ta, Suriye'de ve içimizdeki terörle imtihan ediliyoruz. Gece gündüz demeden hukuk kuralları içerisinde işimizi yapıyoruz. Ümitsizliğe hiçbir zaman düşmeyeceğiz. Terörle mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz" dedi.
GTO Başkanı Eyüp Batık ise bugün Gaziantep'in ticaret, sanayi, üretim ve ihracatla Türkiye'nin önemli şehirlerinden biri olmayı başardığını belirtti.
Dünya genelinde şirket ömürlerine bakıldığında çok uzun soluklu şirketler olduğu gibi, kısa süre içinde iflas edip iş hayatından çekilenleri de bildiklerini dile getiren Batık, şunları kaydetti:
"Günümüzde ne yazık ki şirketlerin de yaşam süresi kısalıyor. Bu süre Almanya'da 18, Fransa'da ise 9 yıla kadar iniyor. Türkiye'de işletmelerin yüzde 80'i 5. yılına, yüzde 96'sı 10. yılına ulaşamıyor. Dünya Bankasına göre, Türk şirketlerinin ortalama yaşı 34. Dün zor şartlar altında çalışma hayatına başlayan üyelerimizin, firmalarını bugünlere taşıması alkışlanacak bir başarı öyküsüdür. Bazı firmalarımız kurulduğu zaman diliminde, bazıları da bir süre sonra odaya üye olmuş. Bugün buluşmamıza vesile olan üye şirketlerimizin kuruluşundan bugüne yarım asır geçmiş, firmalarımızın başarılarını artırarak yola devam etmesini ümit ediyorum."
Son zamanlarda Türkiye'deki terör olaylarına değinen Batık, Türkiye'nin son yılların en zor günlerini yaşadığını ifade etti.
Geçen yılın haziran ayından itibaren başlayan olaylar nedeniyle Türkiye'nin yeniden terörle karşı karşıya geldiğini dile getiren Batık, "Terörle mücadelede bugüne kadar binlerce asker ve polisimizi şehit verdik. Son 8 ayda ise 250'nin üzerinde güvenlik gücümüzü terör saldırılarında kaybettik. Mekanları cennet olsun. Başta ailelerinin ve ülkemizin başı sağ olsun. Her ne olursa olsun, terör hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Şimdi birlik ve kenetlenme zamanıdır" diye konuştu.
GTO Meclis Başkanı Ali Yener de GTO'nun Gaziantep'in markalaşması ve dünyadaki iş dünyasıyla kucaklaşmasında birçok odaya öncülük ve öderlik ettiğini kaydetti. Konuşmaların ardından GTO üyelerine ödülleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te "Ticarette 41. Gurur Yılı" ödül töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 22 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te "Ticarette 41. Gurur Yılı" ödül töreni haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı