Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaziantep'te terör tatbikatı

  A.A
  17 Ekim 2008 - 21:08Son Güncelleme : 17 Ekim 2008 - 21:08

  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü tarafından terör tatbikatı gerçekleştirildi.

  Gaziantep;te polisi harekete geçiren olaylar Valilik arkasında başladı. Sırtındaki çantayı atarak kaçan kişinin terörist olabileceği yolunda telsizle yapılan anonslar sonrası zanlı takibi başladı. Şüpheli çanta,bomba imha uzmanları tarafından patlatıldı. Çanta içinden cep telefon düzenekli boru tipi bomba çıktı.

  Gaziantep;te canlı bomba veya hassas noktalara terörist saldırı ihtimaline karşı alarma geçen polisin yaptığı tatbikat heyecanlı anlar yaşattı.

  Polis telsizinden, valilik arkasında 1,70 metre boylarında, uzun boylu, montlu ve hafif sakallı bir şüphelinin sırtında bulunan bombayı patlatacağı ihbarını alan polis, harekete geçti. Özel harekat timlerinin katıldığı operasyonda bölge kuşatıldı, ancak zanlı otomobille kaçtı. Bu arada zanlının valilik arkasındaki arsaya attığı çanta, fünye ile patlatıldı ve içerisinden cep telefonu düzenekli boru tipi bomba çıktı. Zanlı ise uzun bir kovalamaca sonucu havaalanı yolunda yakalandı.

  Yetkililer, zaman zaman olası bir terör eylemine karşı bu tür tatbikatların yapıldığını, polisin her türlü terör saldırısına karşı kısa zaman içinde neler yapması gerektiğinin gözden geçirildiğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı