GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te sağlık kuruluşları denetleniyor

DHA
31.03.2016 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te faaliyet gösteren sağlık kuruluşları Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenli aralıklarla denetleniyor.

2015 yılı içerisinde özel ve kamu olmak üzere toplamda 262 denetimin gerçekleştirildiğini belirten Gaziantep Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, denetimlerin ruhsata esas, hizmete esas, seviyelendirme ve tescil denetimi olmak üzere amacına göre üç kategoride gerçekleştirildiğini belirtti.

Denetimlerde her türlü ruhsat ve hizmetin kontrol edildiğini ve uygunluğunun araştırıldığını belirten Yazı şöyle dedi:

"Olağan denetimler olarak değerlendirilen bu denetimler dışında, olağandışı denetimler olan ihbar, şikâyete binaen veya re'sen yapılan denetimler de ayrıca gerçekleştirilmektedir. Olağan ve olağandışı denetimlerde tespit edilen eksiklik ve uygunsuzlukların giderilmesi için verilen süre bitiminde tekrar kontrol denetimleri yapılmaktadır. Vatandaşların daha etkin ve verimli sağlık hizmeti almaları için gerçekleştirilen denetimlerle özel ve kamu sağlık kuruluşları, tıp merkezleri, muayeneler, diyaliz merkezleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, yoğun bakım üniteleri, acil servisler, yeni doğan ve çocuk bakım üniteleri, diş protez laboratuvarları, eczaneler ve ecza depolarıyla sağlık hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlar denetlenmektedir. Denetimler sonucunda görülen eksiklikler, ilgililere tebliğ edilerek giderilmesi için süre verilmekte gerek görüldüğü takdirde cezai yaptırımlar uygulanmaktadır."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te sağlık kuruluşları denetleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te sağlık kuruluşları denetleniyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı