« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gaziantep'te "Olimpik Gün Koşusu" etkinliği

Olimpik kültür ve bilincin yaygınlaşması amacıyla düzenlenen "Olimpik Gün" koşusu kapsamında Gaziantep'te sportif etkinlikler gerçekleştirildi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Masal Parkında başlayan şenliklerde bir araya gelen çeşitli spor kulüplerine üye minik ve genç sporcular, futbol, voleybol, güreş, badminton, halk oyunları, hentbol ve çeşitli sportif branşlarında müsabakalar gerçekleştirdi. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığının da destek verdiği bu yılki koşunun Gaziantep'in yanı sıra Eskişehir ve Mersin'de de düzenleneceğini söyledi.

Etkinlikle "Türkiye'nin olimpiyat oyunlarını düzenleyebileceği ve bu yolda ne kadar kararlı" olduğu mesajı verileceğini belirten Porsun, şunları kaydetti:

“Olimpik Gün Koşusu şenliklerinin amacı, din, dil, ırk gözetmeksizin herkese spor ve olimpizm ruhunu aşılamak, spor yapma imkanı sunmaktır. Yarın yapılacak koşuya binlerce kişinin katılımını bekliyoruz. Herkesin o alana gelip spor ruhu içinde katılımını bekliyoruz. Bu, Türkiye için çok önemli. 2020 Olimpiyatlarına aday bir ülkeyiz. Ne kadar spora düşkün, ne kadar soru benimseyen bir toplum olduğumuzu dünyaya göstermek zorundayız. O kapsamda bu çok önemli bir aktivite.”
Yarın saat 10.15'te Demokrasi Meydanı’nda başlayacak Olimpik Gün Koşusu, Gaziantep Kalesi'nde sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz