Gündem Haberleri

  Gaziantep'te IŞİD'e katılmak isteyen 9 kişi yakalandı

  İHA
  29.07.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te IŞİD'e katılmak için Mısır’dan geldikleri iddia edilen 9 kişi yakalandı.

  Edinilen bilgiye göre, Mısır uyruklu 4 erkek, 3 kadın ve 2 çocuğun DEAŞ’a katılmak için Türkiye’ye geldiğini ihbarı üzerine polisler, ticari bir aracı takibe aldı.

  Polis tarafından takip edildiğini anlayan sürücü havalimanı yolundan Güzelvadi Mahallesi’ne girerek izini kaybettirmeye çalıştı. Polisten kaçamayan sürücü, araçla boş arazinin içine girerek ilerlemeye başladı. Şahıslar dur ihtarına uymayınca aracın tekerleği ateş açılarak patlatıldı. Patlak lastikle kaçmaya çalışan araç, yol yapımı için biriktirilen toprak yığınlarda sıkıştırıldı. Araçla kaçamayacaklarını gören şahıslar, sokak aralarına girerek izini kaybettirmeye çalıştı.

  Gaziantepte IŞİDe katılmak isteyen 9 kişi yakalandı

  Polis, yaya olarak kaçmaya çalışan 9 kişiyi kıskıvrak yakaladı. Sağlık kontrolünden geçirilen şahıslar gözaltına alınarak emniyete götürülürken araç içinde detaylı arama yapıldı. Arama sonucunda çok sayıda siyah çanta ile çocuk çantası bulundu. İçi açılarak incelenen çantalardan IŞİD propagandasında kullanılan kitap, broşür ve el kitapçıklarıyla birlikte şahıslara ait kişisel eşyalar çıktı.

  Gaziantepte IŞİDe katılmak isteyen 9 kişi yakalandı

  Çantalar detaylı bir incelemeden geçirilmek üzere emniyete götürülürken araç, çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

  Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

  Etiketler: gaziantep
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı