GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te, işadamlarına 'Bilgeİş' semineri

DHA
30.03.2017 - 12:44Son Güncelleme :
DHA

Eyyüp BURUN/GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Ticaret Odası üyelerine, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin yürüttüğü 'İşçi ve İşverenlerin Bilgi İletişim Teknolojileri Yoluyla Geliştirilmesi Projesi (Bilgeİş)' kapsamında bilişim ve iş dünyası semineri verildi.

Ticaret Odası meclis salonunda düzenlenen seminere oda başkanı Beyhan Hıdıroğlu, işadamları ile ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi ve proje koordinatörü Prof. Dr. Kürşat Çağıltay katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Beyhan Hıdıroğlu, iş dünyasının en büyük maliyet kaleminin zaman olduğunu söyleyerek teknolojiyi kullanarak bu maliyetin önüne geçilebileceğini ifade etti. Teknoloji ve iletişim çağını yakalamak zorunda olunduğunu aktaran Hıdıroğlu şöyle konuştu:

"Kişisel olarak yani bir insan kaynağı olarak kaybedenler kulübünde olmak istemiyorsak, kendimizi bu çağa adapte etmek yani kalitemizi arttırmak zorundayız. Peki bunu nasıl başaracağız? Bunu başarmanın tek yolu eğitim hayat boyu eğitim. Ama eğitime ayıracak vaktimiz yok. İşte bu noktada o değişim hızına yetişmeye çalıştığımız teknoloji yetişiyor. E-eğitim sistemleri ile artık 'zamanım yok' bahanesi ortadan kalkıyor. Geriye gelişme isteği kalıyor. En değerli sermayesi zaman olan üyelerimiz odamız bünyesinde düzenlenen eğitim programlarına zaman ayıramayabiliyor. O nedenle eğitim alanındaki hedefimiz üyelerimize online eğitim imkanı sunabilmek. Bilgeİş projesiyle bu hedefimize ilerlerken önemli kazanımlar elde edeceğimize eminim."

Kürşat Çağıltay ise, projeyi KOBİ'lerin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiklerini söyledi. Proje çerçevesinde hazırlanan eğitim portalında, şu anda 10 olan ders sayısının kısa sürede 100'e çıkacağını belirten Çağıltay, "100 dersi başlangıç noktası olarak görüyoruz. 2023 yılında 2023 derse ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız büyük bir e-ders havuzu oluşturmak" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te, işadamlarına 'Bilgeİş' semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te, işadamlarına 'Bilgeİş' semineri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı