GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te ilaçlama çalışması

DHA
27.04.2017 - 12:07Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 9 İlçede 43 araç- makine ve 95 personel ile halk sağlığını korumak için sivrisinek, karasinek, larva ve fare mücadelesi yapılıyor. Durgun sular, foseptikler, gübrelikler, rögarlar, inşaat alanları, dere yatakları, çöp konteynırları, çöp toplama istasyonları, harabe evler gibi sineklerin üreme ve konaklama noktalarının yıl boyunca ilaçlandığı belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
"Kullanılan ilaçlar Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış çevre ve halk sağlığını korumaya yönelik ilaçlardır. Ayrıca tüm çalışanlarımız Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından eğitim almış sertifikalı uzman personeldir. Uzman ekiplerimiz tüm ilçelerde sokak sokak yaptığı kontroller sonucu yaklaşık 15 bin noktada karasinek, sivrisinek ve larva üreme noktası tespit etmiştir. Tespit edilen bu noktalar her 15 günde bir periyodik olarak ilaçlanmaktadır. Kamuya açık ve sit alanlarında üreme noktaları belirlenip, müdahale edilmektedir. Özellikle sivrisineklerin ürediği durgun suların ilaçlanmasında; özel mülkiyetlerin bodrumları ve etrafındaki lastik, varil, kova gibi su tutan malzemelerin tespiti maalesef mümkün olmamaktadır. Bu da istenilen hizmetin tam anlamıyla uygulanmasına engel olmaktadır. Halkımızdan rahat ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri için özel mülklerindeki su tutan eşyaları su tutmayacak şekilde bırakması, bu mümkün değilse ilaçlanması amacıyla bizi haberdar etmelerini istiyoruz."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te ilaçlama çalışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te ilaçlama çalışması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı