GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te her gün 500 kişiye çorba

AA / Ensar Özdemir
28.02.2016 - 12:50Son Güncelleme :
Gaziantepte her gün 500 kişiye çorba
AA / Ensar Özdemir

GAZİANTEP (AA) - Şahinbey Belediyesince kentin çeşitli noktalarına konulan çorba kulübelerinde günde 5 bin 500 kişiye ücretsiz çorba ikramı yapılıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, sabah saatlerinde yapılan ikramlara kendisinin de katılarak vatandaşlara çorba ikramında bulunduğunu belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Şahinbey Belediyesinin günde 8 bin 500 kişiye ise sıcak yemek ikramında bulunmaya devam ettiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Şahinbey Belediyesi olarak bizim uzun yıllardan beri devam eden bir geleneğimiz çorba dağıtımı. Bunun sayısını da arttırdık. Her gün sabah saatlerinde 5 bin 500 vatandaşımıza sıcak çorba ve ekmek ikram ediyoruz. 8 noktada dağıtımı yapıyoruz. Sabahları öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın çorba dağıtımına ilgisi oldukça fazla. Vatandaşın duası lazım bize bizde onu almaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımız okula gitmeden veya işe başlamadan gelip çorbalarını içiyorlar. Ben bütün vatandaşlarımıza afiyet oysun diyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te her gün 500 kişiye çorba hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te her gün 500 kişiye çorba haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı