GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te 'Buluşmalar' konseri

DHA
27.04.2017 - 11:58Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı kültür ve sanat günleri etkinlikleri kapsamında TRT Ankara ve İstanbul Radyoları işbirliğiyle Öğretim Görevlisi Yunus Emre tarafından hazırlanan 'Buluşmalar' adlı Türk Halk Müziği konseri ilgiyle izlendi.
Atatürk Kültür Sahnesi'nde düzenlenen konserin birinci bölümüde GAÜN Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Lisans Dört öğrencileri ile hazırlanan Türk Halk Müziği nefesli çalgılar dinletisi, ikinci bölümde ise TRT Ankara ve İstanbul Radyosu sanatçıları sahne aldı. Konserde; 'O Yar Gelir, Ben de Bildim Taze Gelin Olmuşsun, Bahçelerde Ot Olur, Silifke Zeybeği, Bağlamam Perde Perde, Ahirim Sensin' gibi Doğu Anadolu, Gaziantep, Tunceli, Silifke, Giresun, Erzurum gibi ülkemizin çok sayıda yöresinden birbirinden güzel eserler sunuldu.
TRT Ankara ve İstanbul Radyosu Saz Sanatçılarından Cemal Özkızıltaş, Umut Sülünoğlu, Mert Aslan, Sinan Kızılgöz ve Uğur Önür ile birlikte GAÜN Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlisi Yunus Emre sahne aldı. Konser sonunda konuk sanatçılara Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Bayraktar tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'te 'Buluşmalar' konseri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'te 'Buluşmalar' konseri haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı