GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'te Bilirkişilik Temel Eğitimi

DHA
16.10.2017 - 15:41Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP,(DHA)- GAZİANTEP'te, İnşaat Mühendisleri Odası tarafından Bilirkişilik Kanunu'nda çözüm uzmanlığı veya teknik bilgiyi gerektiren temel eğitimi vermeye başladı.
Bilirkişi temel eğitimi vermeye yetkili kuruluşlar arasında bulunan İnşaat Mühendisleri Odası hizmetlerine bir yenisini ekledi. Bilirkişiliğe başvuru öncesinde 675 sayılı Bilirkişi Kanunu'nda bilirkişi çözüm uzmanlığı veya teknik bilgiyi gerektiren hallerde oy ve görüşünü sözle veya yazılı olarak vermesi için başvurulan gerçek veya özel hukuk tüzel kişi olarak bilirkişi temel eğitimi, bilirkişiliğe başvuru öncesinde alınması gereken eğitimi veren inşaat mühendisleri odası önemli bir hizmeti daha gerçekleştiriyor.
Konuyla ilgili olarak bilgi veren İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, "3 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğü giren Bilirkişilik Yönetmeliği kapsamında İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi, Bilirkişilik Temel Eğitimi vermeye yetkili kuruluşlar arasında yer almaktadır. Biz oda olarak bilirkişilik sisteminde dijital ortama geçilmesini savunmaktayız. Odamız hizmet binasında devam etmekte olan kurslarımızın teorik kısmı alanında uzman hukukçular tarafından, uygulama kısmı ise bilirkişilik alanında uzmanlaşmış mühendisler tarafından verilmektedir" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gaziantep'te Bilirkişilik Temel Eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı