Gündem Haberleri

Gaziantep'te, 54 bin captagon hap ele geçirildi

GAZİANTEP'te, jandarma ekiplerinin düzenlediği ‘Kartal’ adı verilen operasyonda, 54 bin captagon uyuşturucu hap ele geçirilirken, olayla ilgili 9 kişi gözaltına alındı.

Şehitkamil İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu ticareti suçundan sabıkalı 48 yaşındaki Salih Gümüştekin'in, Şanlıurfa'dan Gaziantep'e captagon uyuşturucu hap getireceği istihbaratı üzerine harekete geçti.

Jandarma, ‘Kartal’ adı verilen operasyonla, Şanlıurfa- Gaziantep karayolunda önlem alarak Gümüştekin'in uyuşturucu getirdiği iddia edilen minibüsü kontrol noktasında durdurmak istedi. Kaçan minibüstekiler kısa süren takibin ardından yakalandı. Minibüste bulunan Salih Gümüştekin gözaltına alınırken yapılan aramada, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon YTL olan 54 bin captagon hap ele geçirildi. Salih Gümüştekin'in ifadeleri doğrultusunda daha önce hap sevkıyatının yapıldığı Hatay, Kilis ve Gaziantep'te bazı ev ve işyerlerine baskın düzenlendi. Gümüştekin'in evinde ele geçirilen ve uyuşturucu hammaddesi olduğu tahmin edilen 60 kilo toz incelenmek üzere laboratuara gönderildi.

Olayla ilgili olarak Salih Gümüştekin'in oğlu 24 yaşındaki Mehmet Gümüştekin ile 46 yaşındaki Reşit Özkılınç, 37 yaşındaki Bülent Özmen, 52 yaşındaki Cuma Geloğlu, 42 yaşındaki Abdullah Karacaoğlan, 29 yaşındaki Fatih Kırık, 34 yaşındaki Necmettin Utkun ve 29 yaşındaki Ömer Aşiroğlu da gözaltına alındı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 2 Yorum }
  • HANDAN sımsek 27.4.2007 14:53:17
    allah allahh bu hap adını da ılk defa duydum bu da ecstazy gıbı bı sey herhalde hey allahımmm ınsanları oldrmek ıcın kulların neler cıkarıyo gorr
  • İbrahim KURT 27.4.2007 14:17:32
    Bu bir arz talep meselesi neden bu kadar ihtiyaç duyuluyor anlamak zor
 
HaberlerRusyaSuriyeTürkiyeGalatasarayBarcelonauçakromarus uçağıFenerbahçeMustafa DenizlidolarkabineTEOGTürkmenUEFAmehmet şimşekBeşiktaşMEBFransaABD