Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaziantep'ta afişlerle aranan kadın televizyonda çıktı

  GAZİANTEP, (DHA)
  10 Şubat 2011 - 22:53Son Güncelleme : 10 Şubat 2011 - 22:53

  GAZİANTEP’te, 10 yıl önce kaybolduğu bildirilen 38 yaşındaki Zeynep Ö, ulusal bir televizyon kanalının yardım programına katılınca komşuları tarafından tanınarak polise bildirildi.

  Eşinin kendisini terk edip 2 çocuğuyla ortada kaldığını söyleyerek hayırseverlerden yardım istemek için televizyon programına çıkan Zeynep Ö’yü gören eski bir komşusu, durumu Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne haber verdi. Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, televizyon kanalının yetkilileriyle irtibata geçerek Zeynep Ö’nün İstanbul’daki adresini tespit etti.

  Gaziantep polisi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla Zeynep Ö'ye ulaştı. Genç kadının Gaziantep polisine, 2 çocuğuyla 2001 yılında eşini terk ederek sevgilisiyle İstanbul’a kaçtığını, sevgilisinden de 1 çocuğu olduğunu ancak birlikte yaşadığı kişinin bir süre önce kendisini çocuğuyla terk ettiğini ve komşularının yardımıyla yaşam mücadelesi verdiğini söylediği öğrenildi. Gaziantep’teki ailesinden korkan ve ailenin yanına can güvenliği endişesiyle dönmek istemediği iddia edilen Zeynep Ö, yetkililerin kendisine el uzatmasını istediği de bildirildi.

  Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, geçen yıl, kayıp kişilerin bulunmasıyla ilgili yapılan bir dizi çalışma kapsamında, kayıpların resimlerinin yer aldığı ve kentin birçok yerinde asılan afişlerde Zeynep Ö'nün fotoğrafları ilk sırada yer almıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı