GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantepli miniklere, acil durumlarda duyarlılık eğitimi

DHA
30.03.2016 - 15:33Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, çocukların acil durumlarda duyarlılığını artırmak için 'Acil Durum Duyarlılık Arttırma Projesi'ni başlattı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hanifi Şireci İlköğretim Okulu'ndaki projeyi tanıtma töreninde, en büyük gücün beşeri sermaye olduğuna dikkat çekerek, insanı yetiştirmenin önemini anlattı. Öğrencilere hitap eden Şahin, şöyle konuştu:

"Büyük bir cevher var içinizde. Makamları ne olursa olsun herkesin en büyük muradı evladını çok iyi yetiştirmek. Yani bizim hayat meyvemizsiniz, bizim her şeyimizsiniz. Sizi bir taraftan hocalarımızın verdiği bilgilerle donatıyoruz ama bir taraftan da hayat bir okul. Bu hayat okulunda kitapların dışında sizi pratik bir şekilde eğitmemiz gerekiyor. İşte biz Büyükşehir Belediyesi olarak doğumdan ölüme halkımızın yanındayız ve hizmetkarıyız."

Belediye olarak verilen hizmetleri anlatan Şahin, çocukların iyi bir şekilde yetiştirilmesi halinde her durumda az zararla çıkılabileceğini kaydetti.

İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz da proje hakkında bilgi vererek, acil durumlarda acele edilmemesi gerektiğini aktardı.

Projeyle çocuklara duyarlılık kazandırmayı amaçladıklarını belirten Yılmaz, “Acil durumlarda yangın, deprem, gaz zehirlenmesi veya başka bir konu panik yapmayacağız ve ilgili kurumları arayacağız" dedi.

Konuşmaların ardında çocuklara itfaiye boyama kitabı dağıtan Şahin, daha sonra sınıfları gezerek, itfaiye erlerinin çocuklara verdiği eğitimi izledi.

Gaziantep'te ilköğretim okullarındaki öğrencilere yönelik eğitimlerin verileceği proje kapsamında, öğrencilere, acil durumlarda nasıl davranması gerektiği, hangi numaraları aramalı gibi konular anlatılıyor. İtfaiye boyama kitaplarının da dağıtılarak çocukların eğlenerek öğrenmesi, duyarlılıklarının artırılması planlanan proje çerçevesinde, ilk etapta 10 bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantepli miniklere, acil durumlarda duyarlılık eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantepli miniklere, acil durumlarda duyarlılık eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı