Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Gaziantepli kadınlardan eğitime destek

  AA
  24 Eylül 2013 - 12:24Son Güncelleme : 24 Eylül 2013 - 12:23

  Gaziantep’te kadınlar topladıkları bağış ve düzenledikleri toplantılardan elde ettikleri gelirler ile eğitime destek verdi. Gönüllüler, aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kravatının da bulunduğu özel eşyaların kazancı ile kente 24 derslikli okul yaptırdı.

  Eğitime destek vermek amacıyla Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği çalışma başlattı. Müzayede düzenleyerek ünlü kişilerin özel eşyalarının satışından 24 derslikli okul yaptırıldı. Derneğin yeni hedefi ise yeni bir okul projesi olarak açıklandı.

  Dernek Başkanı Pınar Topçuoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, bu yıl eğitime başlanan Empati İlkokulu’nu ziyaret etti. Yöneticilerden eksikler hakkında bilgi alan Topçuoğlu, derneği 4 yıl önce kurduklarında 8 derslikli köy okulu yapmayı hedeflediklerini anımsattı. Okulu yaptırmak için büyük mücadele verdiklerini hatırlatan Topçuoğlu, şöyle konuştu:

  "Okula gelir elde etmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kravatından tutun ünlü sanatçıların özel eşyalarına kadar birçok eşyayı satışa çıkardığımız müzayede düzenledik. Çok nadide parçalar satışa çıkarıldı. İyi bir gelir elde ettik. Bunun dışında balo, yemek ve kermes programları organize ettik. Hem sosyal anlamda şehrimizi şenlendirmiş olduk hem de yaptığımız faaliyetlerden gelir elde ettik. Hepsini de okulda değerlendirmiş olduk. Emeğimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyuz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı