GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'e yeni OSB müjdesi

DHA
06.04.2016 - 17:19Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) GAZİANTEP, yeni bir organize sanayi bölgesine kavuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 'Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi'nin kuruluşuna onay verdi.

Gaziantep Sanayi Odası tarafından 2012 yılında ilk başvuru yapılarak kuruluş işlemlerine start verilen Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB, ilgili bakanlığın onay vermesiyle resmen kurulmuş oldu. Müjdeli haberi veren GSO Başkanı ve Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB Kurucu Müteşebbis Heyet Başkanvekili Adil Sani Konukoğlu, yeni sanayi bölgesinin kurulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ‘’Şehrimize ve sanayicilerimize hayırlı olsun. Sayın Bakanımız Fikri Işık’a, katkılarından ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Bakanlık ile yürütülen bürokratik işlemlerin tamamlandığını bildiren Konukoğlu, Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB’ye ilişkin şu bilgileri paylaştı:

‘’ilk olarak 1993 yılında Büyükşahinbey Küçük Sanayi Sitesi olarak kurulan bu alanın mülkiyetinin çoğu sanayicilerden oluşuyordu. Yaklaşık 100 kadar fabrikada 2 bin kişi ile üretim yapılıyordu. GSO olarak, 11 Nisan 2012 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yaptığımız müracaat sonucunda 4562 sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu’nu geçici 8'inci Maddesi kapsamında 94 hektar alan üzerinde Oğuzeli ilçesi sınırları içerisinde, ‘Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah Organize Sanayi Bölgesi’ kurulmuştur."

Konukoğlu, Oğuzeli ilçesinin geleceği açısından önemli bir adım atıldığına vurgu yaparak, şöyle dedi:

‘’Oğuzeli, Gaziantep için önemli bir bölge. Dolayısıyla burasının geleceğini planlamak açısından önemli bir adım atılmış oldu. Söz konusu alanın OSB olması ile bu bölgede yatırım yapan işletmeler öncelikle çok daha iyi altyapı şartlarına kavuşacaklar. Ayrıca, yatırım teşviklerinden de bir alt bölge desteğinden faydalanacaklar. Böylece bu bölgedeki üretim ve istihdam önümüzdeki dönemde daha hızlı gelişecektir.’’

Anadolu’nun en gözde şehirlerden birisi olan Gaziantep’in, düzenli ve hızlı gelişen sanayisiyle önemli bir yatırım, üretim, istihdam ve ihracat bölgesi olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, 5 ayrı bölgeden oluşan Gaziantep OSB’nin bugün Türkiye’nin en büyüğü konumunda olduğunun altını çizdi.

Konukoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı:

‘’Ekonomik potansiyeli ve girişimcilik potansiyeli yüksek bir şehiriz. Her zaman Türkiye ekonomisinden iki kat fazla büyüyen bir şehiriz. Gaziantepli sanayicilerin girişimci ruhu ve üretim aşkı, yatırımlara dönüşmüştür. Bugün sanayi yatırımları kentin can damarı haline gelmiştir. Gaziantep Oğuzeli Havaalanı Islah OSB ile birlikte bu ilçemizin dinamiklerini de harekete geçirmiş olacağız. Böylece Gaziantep sanayisi daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.

Gaziantep sanayisinin gelişmesine yönelik çalışmalarımızın neticelerini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Biz şehrimizi, ülkemizi çok seviyoruz. Yarınların daha güçlü Gaziantep’i, daha güçlü Türkiye’si için yatırımlarımızı aralıksız sürdürmeye, birlikte büyümeye devam edeceğiz.’’

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'e yeni OSB müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2016 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'e yeni OSB müjdesi haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:30
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı