GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'e, yeni köprülü kavşak

DHA
30.03.2017 - 13:13Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün üstlendiği 'Yeşilvadi Köprülü Kavşağı'nın yapımına başlandı.

Gaziantep merkezden ve Karataş bölgesinden havalimanına kesintisiz ulaşım sağlayacak olan köprülü kavşak için ilk kazma vuruldu. Yeşvilvadi Köprülü Kavşağı projesinin Ankara ayağının hızlanması için girişimlerde bulunan Başkan Fatma Şahin’in gayretleri sonuç verdi. Şahin’in bizzat girişimleri ile aşılan bürokratik engellerden sonra köprülü kavşağın yapımına başlandı. Havalimanı ile Gaziantep merkez ve Karataş bölgesindeki vatandaşların ulaşımını hızlı bir şekilde sağlayacağı düşünülen projenin 8 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Aynı zamanda Oğuzeli bölgesine gitmek isteyen vatandaşların da kullanabileceği Yeşilvadi Köprülü Kavşak Projesi, Gaziantep’in ulaşımına büyük katkı sunacağı ifade edildi. Ulaşım Master Planı’nın bir parçası olan Yeşilvadi Köprülü Kavşağı, kentin ulaşım sıkıntısını da asgariye indirecek.

Diğer yandan Beyberbeyi ve Mezarlık kavşaklarında yapılacak olan köprülü kavşakların ihalelerinin yapıldığı ve nisan ayı içerisinde yapımına başlanacağı ifade edildi. Ayrıca; Şehirgösteren ve Tugay Kavşakları arasında tamamlanamayan bölümlerin imalatları için Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihalesinin yapıldığı ve çalışmaya başlanacağı belirtildi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'e, yeni köprülü kavşak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'e, yeni köprülü kavşak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı