GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep'e yeni bir meydan kazandırılıyor

AA / Orhan Çiçek
26.02.2016 - 14:36Son Güncelleme :
AA / Orhan Çiçek

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İstasyon Meydanı ile gar alanı yanındaki futbol sahasını birleştirerek daha büyük bir meydan yapacak.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, alanı kamulaştırdıktan sonra çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, anıtsal değeri olan bölgeye yeniden canlılık getirmek için Mezarlık Kavşağı'na kadar park yapmayı hedefliyor.

Toplam alanı 71 bin 100 metrekare olarak belirlenen parkın 27 bin metrekaresini yeşil alan yapmayı planlayan Büyükşehir Belediyesi, yıllardır köhne bir şekilde bulunan gar alanını da değerlendirmeyi amaçlıyor.

Terk edilmiş lojmanların yeniden restore edilerek hayat kazanacağı parkın içerisinde, engelli vatandaşlar için Engelsiz Yaşam ve Destek Merkezi, Aile Danışmanlığı ve Eğitim Merkezi, kreş, müze kütüphanesi, macera parkı, süs havuzları ve su oyunları, fitness alanı, koşu ve yürüyüş yolları, basketbol, voleybol ve mini halı sahası, çocuk oyun parkları, kafeterya, dinlenme alanları ile satış birimleri yer alacak.

"İstasyon Semt Sahası" olarak bilinen ve mahalli takımların futbol oynadığı sahada yıkımlara başlayan Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki futbol takımlarına başka bir bölgede saha vermeyi planlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep'e yeni bir meydan kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep'e yeni bir meydan kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı