GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep ve Kocaelili sanayiciler buluştu

DHA
29.03.2017 - 16:10Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP ve Kocaeli Sanayi Odası ortak toplantısında konuşan Gaziantep Sanayi Odası Genel Sekreteri Kürşat Göncü, oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında Mesleki Eğitim Merkezi'ni kurduklarını belirterek, "Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda, meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız" dedi.

Gaziantep Sanayi Odası ev sahipliğinde, Kocaeli Sanayi Odası ile Makine-Metal Sektör temsilcilerinin katılımıyla ortak komite toplantısı yapıldı. Gaziantep Sanayi Odası ve Kocaeli Sanayi Odası'nın tanıtım sunumlarının yapıldığı toplantıda, makine-metal sektöründe yaşanılan sorunlar, çözüm önerileri ve sektörün geleceği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Sektörde kalifiye eleman bulmanın zor olduğu ve mesleki eğitimin çok önemli olduğunun kaydedildiği toplantıda, iş hayatına atılacak gençlere bir meslek sahibi olunması gerektiğinin yapılacak çalışmalarla anlatılması gerektiği vurgulandı. Makine metal sektörünün yerli üretim yaparak, ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir yeri olduğunun konuşulduğu toplantıda, Ar-Ge ve inovasyon ve katma değeri yüksek ürün üretilmesine daha fazla önem verilmesi gerektiğinin de altı çizildi.

Toplantıda ayrıca, Gaziantep'in ve Kocaeli'nin üretim ve ihracatlarıyla yaptıkları projelerle ülke ekonomisine yaptığı katkılar üzerine görüşler belirtildi.

Toplantıda konuşan GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü, sanayiye nitelikli elman kazandırmanın çok önemli olduğunu belirterek, "Sanayinin her alanında olduğu gibi makine-metal sektöründe de kalifiye elamana çok ihtiyaç var. Oda olarak kalifiye eleman yetiştirme noktasında GSO Mesleki Eğitim Merkezi'ni kurduk. Merkezimizde kurduğumuz meslek atölyelerinde sanayicilerimizin talepleri doğrultusunda meslek sahibi olmayanlara eğitimler verip istihdam edilmelerini sağlayacağız" diye konuştu.

Sanayicilerle sürekli irtibat halinde olduklarını ve hangi alanlarda mesleki eğitim kursu açılması isteniyorsa o alanda kurs açılacağını kaydeden Göncü, merkezde verilecek eğitimlerle önemli bir ihtiyacın karşılanacağını sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep ve Kocaelili sanayiciler buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep ve Kocaelili sanayiciler buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı