GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Üniversitesi YÖK Başkanı Yekta Saraç, Tercih Birincilerine Teşekkür Plaketi Verdi

IHA
13.10.2015 - 17:16Son Güncelleme : 13.10.2015 - 17:17

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ YÖK BAŞKANI YEKTA SARAÇ, TERCİH BİRİNCİLERİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ

IHA

Gaziantep Üniversitesi’nin 15 fakültesine en yüksek puanlarla kayıtlarını yaptıran öğrencilere, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç adına, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun tarafından birer teşekkür plaketi ve hediye taktik edildi.
GAÜN Senato Toplantısı’nda düzenlenen plaket töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, yüksek puanlarla Gaziantep Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere teşekkür ederek ,“Parlayan yıldız Gaziantep Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu yüksek puanlarla üniversitemize yerleştirildiğiniz için YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç’ın bu anlamda size bir tebrik dökümanını takdim edeceğim. İnşallah önümüzdeki yıllarda da, öğrenim sürenizde üniversitemizde bu başarılarınız devam edecek. Biz, eğitim sürecinde her türlü sıkıntınızda hocalar olarak, yönetim olarak arkanızdayız. Sizin bu üniversiteye değer katacağınızı biliyoruz”dedi.
SİZLERİ FEVKALADE ÖNEMSİYORUZ
Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun’un öğrencilere hediyeleriyle taktim ettiği taktim ettiği mektupta, YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, öğrencilere, “Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra, evrensel değerleriyle kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz” diye konuştu.
YÖK Başkanı Saraç, “Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye’nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye’nin kalkınma odağısınız. Ülke 2023 hedeflerine sizlerle ulaşacaktır. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolay ısı ile gönülden tebrik ederim" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Üniversitesi YÖK Başkanı Yekta Saraç, Tercih Birincilerine Teşekkür Plaketi Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 17 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Üniversitesi YÖK Başkanı Yekta Saraç, Tercih Birincilerine Teşekkür Plaketi Verdi haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:03
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı