GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Üniversitesi Target Tto Mentorleri Eğitecek

IHA
24.07.2015 - 13:56Son Güncelleme : 24.07.2015 - 13:57

1601-TÜBİTAK YENİLİK VE GİRİŞİMCİLİK ALANLARINDA KAPASİTE ARTIRILMASINA YÖNELİK DESTEK PROGRAMI KAPSAMINDA AÇILAN “MENTOR EĞİTİCİSİ ÇAĞRISI” SONUÇLARI AÇIKLANDI

IHA

1601-TÜBİTAK Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında açılan “Mentor Eğiticisi Çağrısı” sonuçları açıklandı
23 Mart-18 Mayıs 2015 tarihleri arasında açık kalan çağrıya başvuruların değerlendirme sonuçlarına göre Gaziantep Üniversitesi TargeT Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. desteklenmeye uygun bulundu. Bu bağlamda, TARGET TTO A.Ş., TÜBİTAK mentor havuzunda yer alan mentor adaylarına; Stratejik Teknoloji ve Ürün Yönetimi, İleri Mühendislik ile Tasarım, İş Geliştirme ve Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmalarına özel alanlarında eğitim verecek.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Türkay Dereli, TARGET TTO’nun bu çağrıda desteklenen tek TTO olmasının dikkat çekici olduğunu belirterek, “Biz bu yola çıkarken A.Ş. modelini seçtik. Zoru seçtik. A.Ş olarak kurulan ilk TTO, TARGET’tir. Modelimizin işliyor olduğunu görmek de bizleri ayrıca sevindiriyor. Yenilikçilik ve girişimcilik hususunda yapmış olduğumuz yatırımların, ekmiş olduğumuz tohumların meyve vermeye başladığını görmek hakikaten çok güzel. Bu vesile ile bu yoldaki gayretli çalışmaları nedeniyle TARGET ve TEKNOPARK personeli ve başta olmak üzere; öğretim elemanlarımıza, araştırmacılarımıza, girişimcilerimize, öğrencilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu desteğin özellikle teknogirişimlerin ve teknogirişimcilerin nicelik ve niteliklerini artıracağını ümit ediyoruz, hepimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Üniversitesi Target Tto Mentorleri Eğitecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Üniversitesi Target Tto Mentorleri Eğitecek haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  27 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:32
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı