GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Tiyatrosuz Kalmayacak

IHA
27.10.2015 - 18:27Son Güncelleme :

GAZİANTEP TİYATROSUZ KALMAYACAK

IHA

Gaziantep’te devlet tiyatrosu oyunlarının artık Gaziantep Üniversitesi’de (GAÜN) sahneleneceği bildirildi.
(GAÜN)Devlet Tiyatrosu’nun oyunlarının sahnelendiği Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu’nun tadilat kararı alınmasının ardından yapılan protokolle tiyatro oyunlarına Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Atatürk Kültür Merkezi ev sahipliği yapacak. Oyunların üniversiteye ait salonda sergilenmesi için hazırlanan protokolü GAÜN Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü A. Necat Birecik arasında imzalandı. Protokol töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Coşkun, devlet tiyatrosu oyunlarının, Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde sahne almasını öngören protokolünün, hem üniversiteye, hem de kent için hayırlı olmasını diledi. Coşkun, “Medeniyetin olmazsa olmaz sacayağının kültür ve sanat olduğunu bilinciyle üniversite olarak bu konuda her türlü hassasiyetimizi bugüne kadar ortaya koyduk. Hele tiyatro alanında hazır, pişmiş bir sürece ev sahipliği yapmamız bizim için onur vericidir. Bu işbirliğinden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederim. İnşallah gelecekte de çok güzel yeni etkinliklere imza atacağız” dedi. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü A. Necati Birecik ise, Devlet Tiyatroları’nın 23 bölgesinden en stratejik olan yerin Gaziantep bölgesi olduğunu belirtti. Yaklaşık 12 yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin Onat Kutlar Salonu’nu kullandıklarını hatırlatan Birecik, “Buradaki hizmetlerimiz, salonda bir an önce onarım gerektiğinden, salonun sezon ortasında onarıma girmesi yüzünden kesintiye uğraması gibi bir talihsizlik söz konusu oldu. Sayın Rektörümüz son derece samimi bir refleksle, bu altyapıyı oluşturabileceği konusunda destek verdi. Açık söyleyeyim, iki kurumun bir arada bir şeyler yapması çok kolay şey değildir. Çünkü üniversitenin kendi sorumlulukları, takvimi var. Bu arada biz insört olarak giriyoruz. Kendisi buradaki hizmetlerimizi akamete uğratmaktan kurtardı. Maalesef, kentte Başka Devlet Tiyatroları’nın varolabileceği yeterlilikte bir sahne söz konusu değil. Rektörümüze müteşekkirim. Bizim kurumumuzun akademik bir ortamda var olması bize çok ciddi bir boyutta vizyon sağlamaktadır. Buradaki demografik yapı ve üniversite potansiyeli bizim direkt hedef kitlemizdir. Sayısız faydaları vardır" dedi.
Birecik, GAÜN Genel Sekreteri Ercan Eroğlu’na, Kongre Kültür Merkezi Proje Koordinatörü ve Danışmanı Fahri Çepik’e de teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Tiyatrosuz Kalmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Tiyatrosuz Kalmayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı