GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep’te Çsed Toplantısı

IHA
08.07.2015 - 14:27Son Güncelleme :

GAZİANTEP SAĞLIK TOPLANTISI

IHA

Türkiye’de sağlık hizmetlerine duyulan talebi karşılamak üzere Sağlık Bakanlığı sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve tek bir merkezde toplanması için bir program başlattı. Sağlıkta Dönüşüm Programı olarak adlandırılan bu programın bir parçası, Gaziantep Sağlık Kampüsü Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED) toplantısı olarak gerçekleştirildi.
Sağlık Müdürlüğü eğitim salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, müdür yardımcıları, Samsung C&T, Kayı ve Salini Impregilo firma temsilcileri ve paydaşlar katıldı.
Gaziantep Sağlık Kampüsü Projesi’nin tanıtımı ve projeyle ilgilenen kurumlar ile bireyler gibi paydaşların Çevresel ve Sosyal Etki Değerlendirme (ÇSED) sürecine katılım yollarını açıklamak üzere düzenlenen toplantı da pek çok konu görüşüldü. “Paydaş Katılımı” olarak adlandırılan bu süreçte paydaşlara kaygılarını dile getirme ve sorularını sorma fırsatı verildi. Sosyo-ekonomik konulardan, İstihdam ve Ekonomik Faydalar, Halk Sağlığı, Güvenliği ve Emniyeti, Hasta Hakları, Bulaşıcı Hastalıklar, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çalışma Güvenliği; Çevresel konulardan, Jeoloji ve Toprak Kullanımı, Su ve Hidro-jeoloji, Hava Kalitesi, Gürültü ve Titreşim, Atık ve Atık su, Trafik gibi konular üzerinde görüşülerek bilgi alışverişinde bulunuldu.
ÇSED süreci boyunca alınan geri bildirimler ve paydaş görüşleri projenin geliştirilmesinde göz önünde bulundurulacağı ifade edilirken, 22 ilde gerçekleştirilen toplam 30 kampüsten biri olan Gaziantep Sağlık Kampüsü’nün paydaş görüşü de alınarak daha sağlam temeller üzerine kurulacağı belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep’te Çsed Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep’te Çsed Toplantısı haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
20 Kasım 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:54
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı