Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gaziantep krizi "atlatıyor"

  Hürriyet Haber
  11 Aralık 2001 - 17:15Son Güncelleme : 11 Aralık 2001 - 17:15

  Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GGOSB) Başkanı Akif Ekici, sanayi üretiminde yaşanan gelişmelerin ekonomik krizin aşılmakta olduğunu müjdelediğini söyledi. ``Ekonomik kriz nedeniyle üretimi durduran 100 dolayındaki işletmenin büyük çoğunluğunda üretime yeniden başlandı. Bölgemizde yalnızca 6-7 işletmede üretim yapılmıyor. Kriz nedeniyle istihdam dışıkalan 14 bin işçiden 7-8 bini de yeniden işine döndü.

  Ekici, yaptığı açıklamada, ekonomik kriz nedeniyle yüzde 40`lara kadar düşen kapasite kullanım oranlarının yeniden artmaya başladığını, işletmelerde bir canlılık yaşanmaya başladığını kaydetti.

  GOSB`da yerleşik işletmelerin toplam enerji tüketimine ve istihdama ilişkin verilerin sevindirici olduğunu vurgulayan Ekici, şöyle dedi:

  ``Ekonomik kriz nedeniyle üretimi durduran 100 dolayındaki işletmenin büyük çoğunluğunda üretime yeniden başlandı. Bölgemizde yalnızca 6-7 işletmede üretim yapılmıyor. Kriz nedeniyle istihdam dışıkalan 14 bin işçiden 7-8 bini de yeniden işine döndü.

  Bu gelişmeler sevindirici olmakla birlikte sanayicilerimize ihtiyatlı davranmalarını öneriyoruz. Olumlu ya da olumsuz olsun gerçekleri abartmayı seven bir milletiz. Kabul edilmeli ki ülke olarakçok ciddi bir krizden geçiyoruz, her zamankinden daha çok dikkatli davranmak, her zamankinden daha az hata yapmak hatta hiç hata yapmamakmecburiyetindeyiz.``

  Ekici, 723 işletmenin faaliyet gösterdiği GOSB`un, Gaziantep`in ve bölgenin ekonomik kalkınmasında önemli bir misyon üstlendiğini sözlerine ekledi. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı