GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Cambridge Esol Sertifika Töreni Yapıldı

IHA
12.10.2015 - 18:04Son Güncelleme :

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARINDA CAMBRİDGE ESOL SERTİFİKA TÖRENİ YAPILDI

IHA

Cambridge ESOL Sınavlarına katılan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nın 130 öğrencisi başarıyla sertifikalarını aldı. Sertifa töreninde konuşan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, yabancı dilin en az bir diploma kadar önemli olduğunu ifade etti.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel okullarının sekiz yıldır ev sahipliği yaptığı ve Nisan-Mayıs 2015 aylarında Starters, Movers, Flyers, Ket, Pet, Fce ve U2 olmak üzere üç kategoride uygulanan Cambridge ESOL sınavlarında sertifikalarını almaya hak kazanan öğrenciler için düzenlenen törende sertifikalar verildi. Sınavla ilgili bir değerlendirme yapan GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar “Cambridge ESOL Sınavları sadece içeriği ile değil, metodolojisi ve ölçme-değerlendirme tekniği ile de tüm dünyada kabul gören ve prestijli üniversiteler ve eğitim dili İngilizce olan köklü kolejler tarafından da tanınan İngilizce düzey belirleme sınavlarıdır. Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi’nin bir kuruluşu olan ve Cambridge Üniversitesi’ne bağlı olarak yapılan ESOL Sınavları, 1913’ten bu yana dünyanın 65 ülkesinde milyonlarca adayın katılımı ile gerçekleşmektedir.
İngiltere’de bulunan sınav değerlendirme merkezi tarafından GKV öğrencilerinin 2015 Cambridge sınavlarında üstün başarı gösterdiği bildirilmiştir. Yabancı dil eğitimine büyük önem veren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencilerinin 2015 ESOL sınav başarıları hepimizin ortak gurur kaynağı olmuştur. Öğrencilerimizi ve onların eğitiminde önemli katkılar sağlayan öğretmen ve velilerimizi yürekten kutluyorum” dedi. İngilizce Bölüm Başkanı Jale Ural’da yapılan sınavın önemine değindi. Ural, “Öğrencilerimizin uluslararası düzeyde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin ölçüldüğü bu sınavlardan başarıyla geçmiş ve 130 öğrencimiz sertifika almaya hak kazanmıştır. Kendilerini kutluyor, eğmeği geçen öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törene katılan GKV Özel İlkokul Müdürü Mustafa Şenel, İngilizce Bölüm Başkanı Jale Uralve okul idarecileri başarı öğrencilere başarı belgelerini ve sertifikalarını takdim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Cambridge Esol Sertifika Töreni Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında Cambridge Esol Sertifika Töreni Yapıldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:27
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   18:01
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı