GAZİANTEP HABERLERİ

Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Avrupa Birliğini Sergiledikleri Oyunlarla Öğretiyor

IHA
19 Ekim 2015 - 14:05Son Güncelleme : 19 Ekim 2015 - 14:06

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL LİSELERİ

IHA

Gaziantep Kolej Vakfı Liseleri Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü öğrencileri, Avrupa Birliği’ni, okulun diğer öğrencilerine sergiledikleri oyunlarla öğretiyor.
GKV Özel Liseleri Avrupa Gençlik Parlamentosu (EYP) Kulübü Öğrencileri düzenledikleri ’Avrupa Birliği Nedir’ konulu etkinlikle Avrupa Birliğinin kültürel yapısı ve oluşumunu oyunlarla anlatıyor. Etkinlik kapsamında kürsüye çıkan uzman konuşmacılar Avrupa tarihi, coğrafyası, kültürü ve Avrupa Birliğinin oluşumu hakkında kısa bilgiler verirken, Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü öğrencileri ise , 9 ve 10. Sınıf öğrencilerine AB’nin sorumlulukları işlevi ve faaliyetlerini kapsayan bilgi verdi. Öğrenciler, bilgileri sergiledikleri çeşitli oyunlarla dramatik şekilde aktardı.GTO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi Koordinatörlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlik öğrenciler arasında büyük ilgi gördü. Etkinliklerin GKV Avrupa Gençlik Parlamentosu Kulübü öğrencileri ve GTO AB Bilgi Merkezi işbirliği içinde Kulüp Rehber Öğretmeni Özlem Kara Cenkçimeoğlu rehberliğinde önümüzdeki dönemlerde de sürdürüleceği belirtildi. Etkinliği ve öğrencilerin yöntemini değerlendiren GKV Özel Okulları Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, bu tür etkinliklerin özellikle Türkçeyi çok iyi kullanabilmenin yanında yabancı dilin öğrenimi ve karşılıklı diyalogların geliştirilmesi açısından da büyük önem taşıdığını ifade etti. Taşlıyar, “Öğrencilerimizin uluslararası platformlarda katıldıkları ve katılacakları etkinliklerde istenilen düzeyde yabancı dili kullanabilme becerileri elbette bu tür etkinliklerle daha da önem kazanıyor. Kulüp öğrencilerimizin kurum dışı farklı kurumlarla koordineli bir şekilde yürüttüğü çalışmalar onların aynı zamanda Gaziantep’i Türkiye’yi ve dünyayı tanımaları açısından da önemlidir. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Avrupa Birliğini Sergiledikleri Oyunlarla Öğretiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Avrupa Birliğini Sergiledikleri Oyunlarla Öğretiyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı